Adobe planuje otworzyć w Polsce przedstawicielstwo

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas wczorajszej konferencji Tworzenie i obróbka obrazu oraz dźwięku w technologii cyfrowej z ust pracowników firmy Adobe padła zapowiedź utworzenia przez firmę długo oczekiwanego przedstawicielstwa w Polsce.

Przedstawicielstwo Adobe w Polsce ma być pierwszym z czterech jakie planuje utworzyć koncern w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Warto podkreślić, że placówka w Polsce nie będzie miała wyłącznie charakteru lokalnego ale swoim zasięgiem będzie też obejmowała tzw. kraje nadbałtyckie - Litwę, Łotwę i Estonię. Oprócz tego należy spodziewać się kolejnych przedstawicielstw m.in. na region Rosji i Ukrainy, Czech i Słowacji, a także Węgier i Turcji. Konkretna data otwarcia nie została bliżej sprecyzowana ale przedstawiciele Adobe mówili o najbliższych miesiącach.

Adobe Systems to jeden z największych producentów oprogramowania na świecie, specjalizujący się w produktach do tworzenia i edycji grafiki (Photoshop, Illustrator), video (Premiere, After Effects), muzyki (Audition), aplikacjach do składu dokumentów (Acrobat, InDesign) i wielu innych. Od czasu przejęcia przez koncern firmy Macromedia, szeroka gama produktów powiększyła się jeszcze bardziej, o szereg rewelacyjnych narzędzi do tworzenia stron WWW (Dreamweaver), animacji (Flash), grafiki (Fireworks) i wiele innych.

© dobreprogramy
s