r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe planuje webowego Photoshopa

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe chce stworzyć wersję programu Photoshop, która byłaby dostępna z poziomu przeglądarki WWW.

Pomysł ten jest częścią szerszej strategii mającej na celu dostarczenie utrzymywanych z reklam usług online. Mają one dopełniać istniejącą ofertę produktów i zapewnić większy udział w rynku. Adobe posiada już Remix - webowe narzędzie do edycji wideo. Są więc podstawy do tworzenia webowego edytora grafiki. Oczywiście dostępny online Photoshop nie będzie tak rozbudowany jak ten desktopowy. Będzie jednak za darmo i będzie mógł zapoznawać użytkowników ze swoją bardziej zaawansowaną wersją.

Adobe idzie podobną drogą jak Microsoft. Tworząc głównie aplikacje desktopowe ma zamiar rywalizować z Google i w tym celu zacząć dostarczać usługi dostępne online. Adobe zamierza tworzyć całkowicie webowe aplikacje, jak i hybrydy łączące technologie sieciowe i desktopowe. Przykładem takiej hybrydy może być Photoshop Lightroom - narzędzie do zarządzania zdjęciami.

Choć webowa wersja Photoshopa ma dostarczać tylko podstawową funkcjonalność, ma być lepsza od darmowych alternatyw. Nie będzie to zadanie łatwe. Wynika to z samej natury usług dostępnych przez WWW. Wymagają one stałego dostępu do Internetu podczas pracy oraz w miarę dobrego łącza aby opóźnienia nie obniżały komfortu pracy. Adobe uważa, że przez najbliższe trzy do pięciu lat nic się nie zmieni w tym zakresie. Niezbyt dobra przepustowość łącz i coraz częstsze przesyłanie materiałów video nie pozwala korzystać z aplikacji webowych tak samo jak z desktopowych.

Adobe zamierza udostępnić webowego Photoshopa w ciągu sześciu miesięcy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.