reklama

Adobe prezentuje Shadow do przeglądania projektów w czasie tworzenia

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Adobe zmierza w kierunku ułatwienia projektowania stron, aplikacji i publikowania treści obudowanej w HTML5. Opisany przez nas wcześniej Adobe Edge do tworzenia animacji w HTML5 rozwija się całkiem nieźle, a do kolekcji eksperymentalnych aplikacji dołączył Adobe Shadow — narzędzie do szybkiego przeglądania projektów na wielu platformach.

Zacznijmy od Adobe Edge. Narzędzie do animacji będzie w poniedziałek dostępne na stronach Adobe labs w wersji Preview 5. Od wydania pierwszej wersji testowej Edge bardzo się rozwinął. Do narzędzi typograficznych dołączyła obsługa webfontów i symboli, dopracowano API JavaScript i dodano możliwość tworzenia animacji interaktywnych. Nie wiadomo jeszcze jakie nowości Adobe wprowadził do swojego produktu tym razem, ale to wszystko się wyjaśni w czasie wydarzenia The Future of HTML5 Motion Design w ramach konferencji SXSW. Być może dowiemy się również czy i ewentualnie kiedy narzędzie trafi do pakietu Creative Suite.

Adobe Shadow jest uzupełnieniem procesu tworzenia publikacji elektronicznych, które włącza do procesu tworzenia projektu również urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Klienta mobilnego można sparować z aplikacją desktopową (da Windows lub OS X) i przeglądać w czasie rzeczywistym na tablecie projekt tworzony w niemal dowolnym edytorze tekstu lub z wykorzystaniem IDE na komputerze. Aplikacja mobilna pozwala dodatkowo przeprowadzić analizę projektu i debugować kod, podczas gdy zmiany wprowadzane na komputerze są automatycznie synchronizowane z tabletem lub telefonem. Więcej na temat tego rozwiązania dowiemy się również podczas SXSW, na razie musi wystarczyć wideo z Adobe TV:

Aplikacje Shadow, desktopowe i mobilne, można pobrać z Adobe Labs. Jednak do pracy z Shadow nie jest wymagane posiadanie urządzenia mobilnego — Firma Adobe zadbała również o dostępność technologii w przeglądarce i opracowała rozszerzenie dla Chrome'a.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić