reklama

Adobe uruchamia chmurę ze zdjęciami dla iOS i Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe uruchomiła aplikację Carousel, która umożliwia łączenie się z chmurą obliczeniową. W ten sposób użytkownicy iOS oraz Mac OS X mogą przesyłać, synchronizować i przechowywać biblioteki zdjęć.

Adobe najwyraźniej pozazdrościł firmie Apple usługi Photo Stream, która umożliwia łatwe przesyłanie albumów z fotografiami. Firma postanowiła bowiem uruchomić własną usługę w chmurze umożliwiającą dzielenie się zdjęciami. Dzięki Carousel użytkownicy iPhone’a, iPada czy Maka mogą tworzyć wirtualne galerie, do których dostęp będą miały znajome osoby czy członkowie rodziny. Rozwiązanie jest bardzo podobne do aplikacji Photoshop online, tyle że nie wymaga Flasha, na którego, jak wiemy, produkty z nadgryzionym jabłkiem są uczulone. Wersje dla systemów Windows i Android powinny ukazać się wkrótce, choć konkretnej daty nie podano.

Carousel umożliwia stworzenie ledwie 5 galerii ze zdjęciami, które możemy przesłać tylko 5 osobom. Na szczęście nie jest limitowany eksport do serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie kilku narzędzi do obróbki zdjęć (przycinanie, obrót czy korekcje). Brakuje natomiast integracji z innymi aplikacjami Adobe, przez co Carousel wydaje się - przynajmniej, w obecnej wersji - produktem niedopracowanym. Użytkownicy nie będą też zapewne zadowoleni z opłat, które chce pobierać Adobe. Za rok korzystania z Carousel zapłacimy 99,99 dolarów, miesiąc zaś kosztuje 9,99 dolarów. Jest też darmowy, 30-dniowy trial, podczas którego można przetestować usługę.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić