Adobe usunęło kontrowersyjne zapisy w licencji

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pod koniec marca pisaliśmy o kontrowersyjnych zapisach, jakie znalazły się w warunkach użytkowania wersji beta dostępnego on-line Photoshop Express. W myśl tych zapisów z chwilą przesłania zdjęcia do obróbki w internetowym programie, Adobe zyskiwało pełnię niezbywalnych i niczym nieograniczonych praw do dalszego wykorzystania tych materiałów.

Jeszcze wtedy przedstawiciel Adobe zapewniał, że jest to tylko nieporozumienie, a firma nigdy nie skorzystałaby z praw, jakie teoretycznie przysługują jej w myśl kontrowersyjnych zapisów. Teraz Adobe poinformowało, że tekst warunków użytkowania został zmieniony. Usunięto przede wszystkim fragment zezwalający na dalsze wykorzystanie zdjęć użytkowników przez Adobe.

Choć zmiany już poczyniono, tekst opublikowany w Internecie będzie jednak uaktualniony dopiero w czwartek, 10 kwietnia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję