r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe: wkrótce załatamy Flash Playera

Strona główna Aktualności

Adobe zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu postara się wyeliminować poważną lukę w odtwarzaczu Flash Player.

O kolejnej już luce w programie Adobe dowiedzieliśmy się na początku tego tygodnia. Niewiele różni się ona od tej wykrytej przed miesiącem. Najnowsza dziura we Flash Playerze umożliwia wykonywanie ataków z wykorzystaniem plików Flasha osadzonych w dokumentach Word. Wcześniej natomiast podobna luka dotyczyła Excela. Miejmy nadzieję, że Adobe nie będzie musiał przerabiać wszystkich formatów plików wchodzących w skład pakietu Office. Firma zapowiedziała, że aktualizacja Flasha w Chrome usuwająca najnowszą lukę będzie instalowana automatycznie.

Aktualizacja Flasha dla systemów Windows, Mac OS X, Linux i Solaris będzie dostępna już jutro, zapowiada Adobe. Kończone są właśnie prace nad wyeliminowaniem luki. Jak dotąd zanotowano ataki za pomocą wykrytej dziury jedynie na system Windows. Z kolei luka występująca w programch Adobe Acrobat i Reader zostanie usunięta do 25 kwietnia. Pytanie tylko, czy do tego czasu nie pojawią się kolejne dziury w oprogramowaniu firmy Adobe?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.