r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe wprowadza widżet do odtwarzania wideo HTML5

Strona główna Aktualności

Adobe wprowadził widżet do obsługi tagu <video> w standardzie HTML5. Za jego pomocą można oglądać materiały wideo w przeglądarkach internetowych, które jeszcze nie obsługują tagu.

Firma Adobe promuje oczywiście własny produkt do obsługi multimediów, Flasha, jednak zgodnie z polityką otwartości na inne technologie, wspiera także HTML5. Ostatnim tego dowodem jest wprowadzenie widżetu HTML5 Video Player do odtwarzania materiałów wideo przesyłanych w standardzie HTML5. Podstawowym zadaniem widżetu jest obsługa tagu <video>, który nie został jeszcze zaimplementowany we wszystkich przeglądarkach internetowych. Adobe chce w ten sposób spopularyzować dostęp do materiałów wideo wśród internautów, ale pokazać też, że wbrew krytyce, wspiera także otwarte standardy.

Widżet HTML5 Video Player można pobrać z poziomu Adobe Widget Browser. Jest to aplikacja w ramach wieloplatformowego środowiska Adobe AIR. Współpracuje ona także z programem Dreamweaver CS5. Z widżeta mogą skorzystać użytkownicy takich przeglądarek jak Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome czy Opera. Jak podał Adobe, HTML5 Video Player korzysta z otwartej biblioteki Kaltura.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.