r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe wyostrzy zamazane zdjęcia w Photoshopie

Strona główna Aktualności

Firma Adobe zaprezentowała interesujące narzędzie do usuwania rozmyć wywołanych poruszeniem aparatu podczas robienia zdjęcia. Narzędzie może wprowadzić sporo zamieszania na rynku programów do cyfrowej obróbki fotografii.

Nowatorskie rozwiązanie firma zaprezentowała podczas targów MAX 2011 w Los Angeles. Nowe narzędzie jest jeszcze w fazie rozwoju, już jednak wydaje się być świetnym pomysłem i zapewne przyciągnie uwagę wielu amatorów fotografii. Jak działa? Algorytm wykrywa, jaki był ruch kamery podczas otwarcia migawki, który doprowadził do poruszenia zdjęcia. Dzięki temu pozwala na wprowadzenie odpowiednich korekcji — zmniejszenia rozmycia albo nawet całkowitego jego usunięcia. Nie są wymagane żadne inne narzędzia czy metadane — dodatek do Photoshopa może być użyty praktycznie do każdej fotografii.

Rozwiązanie Adobe przyda się nie tylko profesjonalnym fotografom, ale przede wszystkim osobom robiącym zdjęcia telefonami komórkowymi i prostymi aparatami. Właśnie w tak wykonywanych zdjęciach rozmazania obrazu i brak stabilizacji są na porządku dziennym. Dodatek powinien pojawić się w kolejnym wydaniu Photoshopa, konkretnej daty jednak nie podano. Już teraz widać, że szykuje się rewolucja na miarę Content Aware Fill, czyli filtra umożliwiającego usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć i wypełniania powierzchni automatycznie wygenerowaną sceną pasującą do reszty zdjęcia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.