r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe wypuszcza wieloplatformowe środowisko Apollo

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe udostępniło środowisko uruchomieniowe o nazwie Apollo, które pozwala uruchamiać przygotowane dla niego aplikacje bez względu na platformę.

Apollo oparte jest o technologie HTML, JavaScript, AJAX, Flash oraz Adobe Flex. Umożliwia tworzenie aplikacji uruchamianych bezpośrednio z pulpitu, bez potrzeby korzystania z zewnętrznego kontenera jakim jest np. przeglądarka dla aplikacji stworzonych we Flashu. Programy przygotowane dla platformy Apollo łączą w sobie zalety aplikacji webowych z zaletami aplikacji desktopowych. Z jednej strony oferują dostęp do wielu źródeł danych, swobodną wymianę danych z innymi użytkownikami, łatwość tworzenia a z drugiej umożliwiają interakcję z innymi aplikacjami, dostęp do lokalnych zasobów (np. schowka), zapisywanie osobistych ustawień a także dużą funkcjonalność. Ponadto Apollo pozwala na automatyczne pobieranie i integrację nowych komponentów.

Wersja alpha działająca na Windows oraz Mac OS jest dostępna na stronie Adobe. W przyszłości poprawiona zostanie stabilność, zwiększony zostanie stopień interakcji ze środowiskiem desktopowym oraz rozszerzone będzie wsparcie dla technologii AJAX.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.