Adobe wzbogaca photoshop.com o obsługę wideo

Strona główna Aktualności

O autorze

Witryna photoshop.com, znana głównie z webowych narzędzi do edycji grafiki sygnowanych marką Adobe, została wzbogacona o możliwość hostingu materiałów wideo. Użytkownicy mogą podsyłać pliki wideo zakodowane w praktycznie dowolnym formacie - przy pomocy zwykłej przeglądarki można w ten sposób podesłać 200 MB, przy pomocy specjalnej aplikacji przygotowanej w Adobe AIR aż do 2 GB, maksymalnej przestrzeni dostępnej dla jednego użytkownika. Nowością są także albumy pozwalające grupować zdjęcia i klipy wideo.

Jak zauważa Robin Wauters z TechCrunch, w dobie YouTube nie jest to wielką nowością, niemniej sugeruje pewien kierunek rozwoju tego serwisu i daje nadzieję na wzbogacenie go także o webowe mechanizmy edycji i montażu wideo - co byłoby już bardzo interesujące. Wydaje się to naturalną koleją rzeczy, szczególnie że Adobe rozdaje roczne konta w usłudze nie tylko użytkownikom Photoshop Elements, ale i Premiere Elements.

Warto także zauważyć, że członkostwo w programie Photoshop.com Plus to także poszerzenie możliwości oprogramowania Adobe o dodatkowe schematy i pomocne samouczki, a także m.in. automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

© dobreprogramy