reklama

Adobe zapowiada Flash Access 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas trwających właśnie targów IBC Adobe zapowiedziało technologię Adobe Flash Access 2.0 bazującą na produkcie sprzedawanym dotychczas pod nazwą Adobe Flash Media Rights Management Server. To rozwiązanie do zabezpieczania treści internetowych pozwalające wydawcom rozpowszechniać i monetyzować płatne treści typu premium. Treści zabezpieczone przez Flash Access 2.0 odtworzą się w bezpieczny sposób przy pomocy Adobe Flash Playera i będą mogły być dostępne w jednym z wielu różnych modeli biznesowych - płatnego dostępu do treści, wypożyczenia lub dzierżawy, w formie zarówno streamingu jak i możliwości zapisu do wykorzystania offline.

Technologia pozwoli zarówno zabezpieczyć przesyłanie treści przed przechwyceniem, uchronić twórcę oraz odbiorcę przed ingerencją oraz ograniczyć wykorzystanie treści do określonych urządzeń lub domen (jak np. gospodarstwo domowe). Adobe Flash Access 2.0 oferowany będzie jako SDK opracowany pod kątem wdrożeń w internecie na dużą skalę przy wykorzystaniu obecnych elementów infrastruktury hostingowej, jak np. katalogi LDAP. Komercyjnie produkt dostępny będzie w pierwszej połowie 2010 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić