Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Problemy z nowym Gadu-Gadu 10

Problemu z Gadu-Gadu a właściwie nowym protokołem, który jak się okazuje jest niekompatybilny wstecz. Do tej pory numery Gadu-Gadu składały się z liczb do 16 milionów, jednak od kilku tygodni przyznawane są już nowe, z kolejnego zakresu.

Ostatnio użytkownicy w wielu miejscach skarżyli się na błędy w funkcjonowaniu aplikacji GG 10, do której nie dochodziły wiadomości ze starszych wersji narzędzia.

reklama

W związku z tym, że problem nie leży po stronie aplikacji lecz protokołu, automatycznie wszystkie starsze komunikatory alternatywne z jakich korzystamy na przykład w Linuksie będą bądź już mają problem z dostarczaniem wiadomości nowym użytkownikom posiadającym numery z nowej puli.

Obecnie jedynie najnowsza, testowa wciąż wersja Kadu obsługuje oficjalnie nowy protokół. Przyznacie sami, że jest to zachowanie przynajmniej nieodpowiedzialne ze strony GG Network w stosunku do użytkowników wcześniejszych wersji natywnego klienta, którzy nie zawsze mają ochotę przesiadać się na "świecącą jak choinka" wersję 10 (choć święta się zbliżają). 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze