Aero ma niezauważalny wpływ na wydajność systemu

Strona główna Aktualności

O autorze

Principled Technologies, firma analityczna z Północnej Karoliny specjalizująca się w badaniach wydajności technologii opublikowała ostatnio raport z testów porównawczych osiągów systemu Windows Vista i Windows XP SP2. Badanie polegało na zarejestrowaniu czasów reakcji w typowych zadaniach biznesowych. Spośród najważniejszych wniosków jeden ma szanse wywołać spore zaskoczenie: interfejs Aero Glass ma niewielki, praktycznie niezauważalny wpływ na wydajność systemu - czas reakcji z włączoną kompozycją wydłuża się zaledwie o jedną dziesiętną sekundy.

W pozostałych wnioskach czytamy, że Windows Vista w większości przypadków szybciej reagował na polecenia użytkownika po restarcie niż Windows XP. W trakcie pracy systemy zachowywały się generalnie podobnie - czasami szybsza była Vista, czasami XP z tym, że jeśli starszy system okazywał się szybszy, to była to różnica rzędu pół sekundy.

Testy wykonywano na sprzęcie i konfiguracji dostarczonej przez Microsoft. Program testów opracowała firma analityczna. Komputery testowe to desktopy Dell XPS 600, HP a1320y i HP d4100e, notebook Dell XPS M170 oraz tablet Toshiba Tecra M4. Kompletny 47-stronicowy raport z dokładnymi wykresami czasów reakcji dla każdego zadania i każdego systemu znaleźć można na stronach Principled Technologies w formacie PDF.

© dobreprogramy
s