Aero nie dla piratów

Strona główna Aktualności

O autorze

Aero to nazwa nowego interfejsu graficznego, który będzie dostępny w Windows Vista. Nie wszyscy jednak będą mogli cieszyć się z jego nowych możliwości, między innymi przezroczystych okien, animowanych przejść pomiędzy oknami i "żywymi ikonami" prezentującymi część zawartości plików. Microsoft postanowił, że Aero nie będzie dostępne dla osób korzystających z nielegalnych kopii systemu.

Krok ten jest kolejną próbą, po wprowadzeniu obowiązkowej kontroli legalności przy korzystaniu z Windows Update, uprzykrzenia życia piratom.

Nie tylko piraci będą musieli pogodzić się z takim ograniczeniem. Interfejsu Aero nie zobaczą także osoby, które kupią najprostszą wersję systemu, Vista Basic, a także ci, których komputery nie spełnią dość wyśrubowanych wymagań technicznych. Aero wymagać będzie między innymi pamięci operacyjnej o przepustowości przynajmniej 1 8000 MB/s. Aby używać rozdzielczości 1280x1024, potrzebne będzie także minimum 64MB pamięci na karcie graficznej, wyższe rozdzielczości potrzebować będą przynajmniej 256MB. Szczegółowe wymogi sprzętowe opublikowane będą prawdopodobnie bliżej premiery systemu.

© dobreprogramy
s