r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AfterShot Pro 3.4.0.297

Strona główna Mac Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AfterShot Pro to program firmy Corel, który umożliwia bardzo elastyczne, nieliniowe i niedestruktywne obrabianie zdjęć oraz zaawansowane katalogowanie.

Corel AfterShot Pro można wykorzystać do katalogowania, retuszu, obróbki zdjęć oraz tak zwanego wywoływania RAW-ów (lista obsługiwanych modeli aparatów znajduje się na stronie Corela). Możliwości katalogowania wspomagane są przez wyszukiwarkę odczytującą metadane i własne tagi autora, a zdjęcia można układać w albumach, sortować według tagów, oceniać i porównywać.

Jednak najważniejszą funkcją tego programu jest możliwość niedestruktywnego modyfikowania zdjęć u przypisywania kolejnych zmian do różnych warstw, dzięki czemu wybrane kroki można wyłączać lub usuwać, co daje niemal nieograniczone możliwości edycji w dość niestandardowym procesie. Możliwa jest również edycja wielu wersji zdjęcia jednocześnie i porównywanie wyników, a także nakładanie masek na warstwy.

Wśród narzędzi znajdziemy wszystkie niezbędne „suwaki” do korygowania ekspozycji, balansu bieli i kolorów, oraz tryb automatyczny Perfectly Clear, oparty na algorytmie firmy Athentech o tej samej nazwie. Dzięki niemu oświetlenie każdego piksela zdjęcia jest dostosowywane tak, aby zachować naturalny kolor bez dodawania cienia. Metoda ta może być również wykorzystana także do usuwania niechcianego zabarwienia i ratowania niedoświetlonych zdjęć. Na uwagę zasługują również dobrej jakości narzędzia do usuwania szumu, zarówno pojawiającego się na RAW-ach, jak i na obrazach zapisanych w formacie JPG. Do usuwania szumu AfterShot wykorzystuje algorytmy firmy PictureCode, które znamy z programu Noise Ninja. Jest więc czym się pobawić.

Korektę można stosować również na wybranych fragmentach zdjęcia dzięki warstwom i maskom, które możemy tworzyć z pomocą precyzyjnych narzędzi zaznaczenia. Aby umożliwić retuszowanie zdjęć w palecie narzędzi umieszczono klasyczne pędzle „naprawiające” i klonujące z możliwością zmiany źródła, rozmiaru i twardości krawędzi. Na uwagę zasługuje także lupa, która powiększa obszar pod próbnikiem i daje wgląd w szczegóły zdjęcia bez powiększania całego widoku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AfterShot 3 Pro od Corela naprawdę jest szybszy niż Lightroom

17
13.05.2016  •  Anna Rymsza

Właśnie została wydana wersja 3 programu AfterShot Pro, czyli konkurenta Lightrooma, wydawanego przez firmę Corel. Program jest nie tylko dostępny bez abonamentu, tańszy niż Lightroom kupiony jednorazowo, ale też podobno czterokrotnie szybszy od wiodącego na rynku programu firmy Adobe. Prędkość działania programu do konwersji RAW-ów, poprawiania i sortowania zdjęć będzie zależała od wielu czynników, więc na początek skupmy się na bardziej namacalnych nowościach w AfterShocie Pro 3. Program promowany jest przede wszystkim jako bardzo elastyczny, pozwalający nie tylko importować zdjęcia do…

Corel AfterShot Pro przekaże zdjęcie do edycji w innym programie

4
06.11.2015  •  Anna Rymsza

Najnowsza wersja programu AfterShot Pro, czyli konkurenta Lightrooma rozwijanego obecnie przez firmę Corel, wprowadziła drobne, ale bardzo praktyczne usprawnienie – możliwość szybkiego przekazania zdjęcia do zewnętrznego edytora, na przykład Photoshopa. AfterShot 2.3 zaproponuje różne edytory graficzne, zainstalowane na komputerze, w rozwijanym menu. Program ma możliwość znalezienia ich automatycznie. Ponadto nowy AfterShot Pro może otworzyć zdjęcia w formacie surowym z aparatów Sony Alpha ILCE-7R II, Canon EOS - 5DS, Canon EOS - 5DSR i Sony Cyber-shot DSC-RX10 II. Jeszcze tylko…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.