Age of Empires: Castle Siege Age of Empires: Castle Siege 1.0.0

Strona główna Windows Phone Gry
Pobierz program
lub zeskanuj:

Age of Empires: Castle Siege to połączenie gry ekonomicznej z prostą strategią. Poza nazwą i pewnymi realiami historycznymi niewiele łączy ją ze starą serią Age of Empires. Grze bliżej do takich tytułów jak Clash of Clans.

Gracz może wybrać pomiędzy jedną z 6 potęg militarnych. Każda z nich dysponuje innymi bohaterami. Niestety wybór ten nie wpływa znacząco na rozgrywkę. Zmiany są głównie kosmetyczne i sprowadzają się do innych tekstur budowli, otoczenia oraz wybranych jednostek. Podczas gry możemy zmienić wybraną cywilizację, jednak jest to droga inwestycja.

Gra dzieli się na 3 etapy. Pierwsza to rozbudowa naszego księstwa, zakup nowych jednostek, szkolenia. W tym etapie dokonujemy także decyzji ekonomicznych, wydajemy surowce i zarządzamy pozostałymi fragmentami gry. Drugi etap to walka. Za odpowiednią opłatą możemy walczyć z innymi graczami, bądź też za darmo zaatakować gracza, który wcześniej napadł na nas. Dostępny jest też tryb kampanii, gdzie dysponujemy z góry określonymi oddziałami. Misje te są bardzo trudne, ale ich pomyślne ukończenie gwarantuje duże nagrody.

Gracze mogą tworzyć klany, dodawać znajomych, odwiedzać ich królestwa, a także przeglądać potyczki. Mechanizm sprawdza się bardzo dobrze. Możemy przejrzeć każdą stoczoną w grze walkę, dotyczy to nie tylko naszych potyczek, ale konfrontacji każdego gracza.

Choć w grze ważne są mikropłatności, autorzy dołożyli starań by gra była grywalna także bez nich. Po pierwsze nasza strategia budowy bazy jak i ataku ma spore znaczenie. Po drugie misje we wspomnianej kampanii pozwalają zarobić dodatkowe fundusze. Po trzecie wreszcie, potyczki z innymi graczami są również dobrą inwestycją, często poza normalnymi materiałami możemy otrzymać też złoto.

Age of Empires: Castle Siege wspiera usługę Xbox Live, dzięki czemu łatwiej odnaleźć znajomych. Jest to kolejna gra uniwersalna, czyli pozwala nam na zabawę zarówno na tablecie jak i telefonie oraz komputerze. Synchronizacja pomiędzy urządzeniami jest natychmiastowa.

Choć nowy Age of Empires ma niewiele wspólnego z oryginalną serią, to wypada dobrze na tle współczesnych produkcji mobilnych. Pomimo nacisku na mikropłatności jest w nim miejsce na strategię, a także graczy, którzy nie zamierzają dodatkowo płacić.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!