Agnitum prezentuje Outpost Antivirus Pro

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Agnitum, producent znanego i cenionego przez użytkowników Outpost Firewalla wydała nową aplikację o nazwie Outpost Antivirus Pro, której celem jest ochrona komputera przed wszelakiego rodzaju wirusami, robakami internetowymi i oprogramowaniem typu spyware.

W wydanym właśnie oprogramowaniu Outpost Antivirus Pro zaimplementowano technikę analizy behawioralnej Host Protection, która gwarantuje użytkownikowi ochronę komputera przed niezidentyfikowanymi jeszcze zagrożeniami. Bada ona uruchomione aplikacje i w momencie wykrycia podejrzanego zachowania blokuje je, informując użytkownika o zidentyfikowanym zagrożeniu. Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej, lecz nad spolszczeniem pracuje już katowicka firma Dagma, wyłączny dystrybutor produktów Agnitum w Polsce.

Outpost Antivirus współpracuje z systemami Windows w wersjach 2000/XP/Vista/Server 2003. Rozpowszechniany będzie na zasadzie subskrypcji sygnatur złośliwego oprogramowania, roczny abonament podany przez producenta na oficjalnej stronie produktu wynosi 19,95 USD. Polski dystrybutor nie poinformował jeszcze o oficjalnej cenie.

30-dniową wersję ewaluacyjną w języku angielskim można pobrać ze strony producenta.

© dobreprogramy