Aiseesoft Video Editor Aiseesoft Video Editor 1.0.10

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aiseesoft Video Editor to udostępnione bezpłatnie, multiplatformowe narzędzie przeznaczone do podstawowej edycji oraz konwersji materiałów wideo. Kierowane jest ono do mniej wymagających odbiorców i umożliwia łatwe tworzenie filmików z wakacji, istotnych wydarzeń rodzinnych itp.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i udostępnia użytkownikowi szereg funkcji przydatnych podczas amatorskiej obróbki audio i wideo. Znajdziemy wśród nich opcje służące do obracania i przycinania obrazu, manipulowania poziomem głośności czy podstawowych atrybutów wideo (jasność, kontrast, saturacja czy nasycenie), dzielenia i łączenia kilku materiałów w jeden, a także nakładania na obraz znaków wodnych (tekstowych lub graficznych).

Aiseesoft Video Editor doskonale radzi sobie z większością najpopularniejszych formatów multimedialnych (MP4, M2TS, MTS, MOV, MKV, WMV, FLV, AVI, M4V, FLAC, OGG, M4A, M4R, AIFF, WAV, WMA i wieloma innymi) w jakościach 1080p i 4K, umożliwiając konwertowanie wyjściowego materiału do plików kompatybilnych z urządzeniami przenośnymi wiodących producentów.

Twórcy udostępnili opisywane narzędzie dla systemów operacyjnych Windows oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota obsługi, obsługa najpopularniejszych formatów wideo, bezpłatny
brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
18.03.2020 22:13 • Recenzja do wersji 1.0.10

Na początek istotne dane mojego komputera:
- procesor: Intel Core i5-9400 (6 rdzeni, 6 wątków, 9 MB cache, 2.9 GHz (bas), 4.1 GHz (turbo))
- karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 (6 GB, GDDR6)
- RAM: DDR4,16 GB, konfiguracja: 2 x 8 GB (maksymalny - 32 GB), częstotliwość:2666 MHz

Aiseesoft Free Video Editor to kolejny (po Free Media Player) produkt firmy Aiseesoft (zwany dalej AFVE), który wziąłem na warsztat, tym razem w ramach poszukiwania narzędzia analogicznego do edytora grafiki. AFVE ma prosty i czytelny interfejs, którego obsługa, pomimo braku języka polskiego, nie nastręcza problemów. Jest on podzielony na 8 zakładek, przy pomocy których możemy, między innymi: obrócić wideo (zakładka Rotate), przyciąć je (Crop), wyciąć fragment (Clip) edytować (Effect) lub dodać znak wodny (Watermark).

Nie ukrywam, że najbardziej zainteresowała mnie możliwość edytowania wideo, ponieważ mam w swoich zbiorach sporo filmów niezbyt wyraźnych i/lub prześwietlonych. Po wybraniu tejże opcji z lewej strony okazują się narzędzia edycyjne: jasność, kontrast, nasycenie i odcień. W oknie edycyjnym z prawej strony wystarczy wskazać plik wideo, który chcemy edytować i otworzyć go. W podglądzie edytowanego pliku widać zarówno jego wersję oryginalną jak i edytowaną, co ułatwia manipulację parametrami. Wybrałem do korekcji około 15-minutowy klip w formacie .mp4 (dosyć kiepskiej jakości, rozmiar 640 x 480, szybkość 2848 kbit/sek, częstotliwość 25 kl/sek), nakręcony aparatem cyfrowym Sony DSC W-230. Chodziło mi zwłaszcza o zmniejszenie efektu prześwietlenia obrazu, co mi się w znacznej mierze udało. Po zakończeniu edycji plik jest zapisywany w firmowym katalogu Aiseesoft Studio (podkatalog Video). Po zakończonej edycji zauważyłem, że nie można zbytnio przesadzać z parametrami korekcji obrazu, bo jak się je zbyt ekstremalnie ustawi, pojawia się pikselizacja, która niszczy ostateczny efekt. Zauważyłem przy tym, że plik wideo po edycji zwiększa wyraźnie swój rozmiar: w moim przypadku z 311 MB do 661 i 701 MB (zrealizowałem 2 wersje). Wzrosła też szybkość pliku docelowego (6566 kbit/sek). Dodam, że oprócz ścieżki wideo edytować można również ścieżkę audio. I jeszcze jedna uwaga: do sprawnego i szybkiego działania tego programu potrzebne są: dobry procesor i wydajna karta graficzna.

Z ciekawości przetestowałem również opcję dodawania znaku wodnego (w postaci tekstu lub obrazka). Efekt ostateczny okazał się zadowalający.

Nie są to oczywiście wszystkie możliwości AFVE, przedstawiłem tylko tę, która jest dla mnie najważniejsza. Myślę, że zadania, do których program ten został przeznaczony, spełnia dobrze; jest w końcu bezpłatny. Daję mu 4 gwiazdki i polecam tym, którzy szukają edytora wideo o podstawowych funkcjach.