reklama

Akademia VMware 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

14 maja w Warszawie odbędzie się Akademia VMware pod hasłem Nie jest kwestią czy oszczędzać, ważne kiedy zacząć, poświęcona wirtualizacji w kontekście korzyści jakie można osiągnąć z jej wprowadzenia.

Organizatorzy konferencji zaprezentują w jaki sposób konsolidacja serwerów może zredukować koszty IT oraz zwiększyć wykorzystanie infrastruktury serwerowej, jednocześnie wpływając na obniżenie kosztów związanych z zasilaniem. W trakcie spotkania planowane są m.in. omówienie wdrożenia platformy VMware w firmie Jeronimo Martins Dystrybucja (właściciel sieci ponad 1300 dyskontów Biedronka); prezentacja najnowszej odsłony vSphere 4.0. (dawniej VMware Infrastructure 3.5) - popularnego oprogramowania do wirtualizacji serwerów klasy x86; przedstawienie zalet wirtualizacji w zakresie zapewnienia ciągłości biznesowej i szybkiego odtwarzania po awarii wraz pokazem narzędzia VMware Site Recovery Manager, a także omówienie wirtualizacji desktopów w oparciu o VMware View.

Ponadto każdy uczestnik będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć na okres 2 tygodni tzw. Wirtualne Laboratorium. Jest to kompletne rozwiązanie, oparte o oprogramowanie VMware Infrastructure Enterprise 3.5.0 i serwery typu blade firmy Sun Microsystems zamontowane w przenośnej obudowie Sun Blade 6000, pozwalające na odwzorowanym środowisku produkcyjnym sprawdzić poprawność działania wybranych aplikacji na wirtualnych maszynach, ich wydajność w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami oraz wydajność infrastruktury - czyli serwerów i macierzy Sun.

Akademia VMware 2009 odbędzie się 14 maja 2009 r. w warszawskim hotelu Kyriad Prestige przy ul. Towarowej 2. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Organizatorem spotkania są DNS Polska - dystrybutor rozwiązań VMware i Sun Microsystems oraz Copi - partner VMware o statusie Premier.

Więcej informacji można uzyskać na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama