Akcjonariusze Suna protestują przeciwko przejęciu

Strona główna Aktualności

O autorze

Akcjonariusze Sun Microsystems złożyli łącznie trzy pozwy zbiorowe skarżąc zasadność przygotowywanej transakcji przejęcia firmy przez Oracle.

Autorzy pozwów chcą w ten sposób zablokować transakcję, twierdząc, że cena jest nieuczciwa i nieadekwatna. Ponadto oskarżają zarząd Suna o naruszenie zobowiązań wobec akcjonariuszy oraz pomoc w naruszeniu zobowiązań wobec akcjonariuszy korporacyjnych. Na razie brak bliższych szczegółów na temat pozwów.

Ponadto Sun poinformował amerykańską Komisję Nadzoru Giełd (SEC), że prowadzi śledztwo w sprawie złamania US Foreign Corrupt Practices Act (FCPA). Jest to ustawa, której celem jest zwalczanie zjawiska korumpowania zagranicznych urzędników przez amerykańskie firmy. Sun podejrzewa, że w roku podatkowym 2009 jego pracownicy mogli dopuścić się tego typu przestępstwa.

Ani Oracle, ani Sun nie chcą komentować powyższych doniesień. Przedstawiciele Oracle stwierdzili jedynie, że przed podpisaniem umów z Sunem wiedzieli o możliwym naruszeniu FCPA.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję