Akcjonariusze Yahoo! szukają kompromisu

Strona główna Aktualności

O autorze

Coraz bliżej do 1 sierpnia i walnego zgromadzenia akcjonariuszy firmy Yahoo!, podczas którego zdecydują oni, czy pozostawić obecny zarząd na kolejną roczną kadencję, czy też wymienić go na ludzi proponowanych przez inwestora Carla Icahna - ludzi, którzy najprawdopodobniej doprowadzą do zawarcia transakcji z Microsoftem.

Tymczasem pojawiają się informacje, że możliwy jest kompromis. Akcjonariusze zrzeszeni w grupa nazywanej "Yahoo Plan B", na czele której stoi Ironfire Capital proponują, by uniknąć agresywnej i potencjalnie szkodliwej dla firmy batalii i zawczasu zawrzeć z Icahnem kompromis - zgodzić się na czterech proponowanym przez niego członków zarządu, a pięć miejsc obsadzić dotychczasowymi dyrektorami.

Równolegle pojawiła się jednak ciekawsza informacja - przybywa akcjonariuszy, którzy proponują całkowite odparcie nacisków Icahna. Wśród nich jest fundusz Legg Mason Capital Management, jeden z najbardziej znaczących akcjonariuszy Yahoo!. Posiada on około 6,5% akcji firmy - dwadzieścia razy więcej, niż grupa Plan B. Wygląda więc na to, że wizja przejęcia całkowitej kontroli nad internetowym koncernem przez Carla Icahna traci powoli realne kształty i możliwy będzie już tylko jakiś kompromis. Jedyna pozytywna dla inwestora informacja to jeszcze nie do końca potwierdzona deklaracja wsparcia ze strony funduszy Capital World Investors i Capital Research Global Investors posiadających łącznie około 15% akcji Yahoo!.

© dobreprogramy

Komentarze