reklama

Aktualizacja 1.70 dla PS4 debiutuje dzisiaj, jednak nie wyłączymy światełka w padzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sony od dawna chwali się rzeczami, które wprowadzać będzie firmware 1.70 dla PS4, ale okazuje się dotąd zdradzone nowe funkcje to wbrew zapowiedziom praktycznie wszystko, czego możemy się po aktualizacji spodziewać. Wychodzi ona dzisiaj, przede wszystkim dodając aplikację SHAREfactory do montażu filmików. Ci, którzy liczyli na możliwość wyłączenie denerwującego światełka w padzie opcji takiej nie dostaną.

W ustawieniach DualShocka 4 można będzie jedynie je sobie przyciemnić. Przy okazji wprowadzono wsparcie dla powierzchni dotykowej przy obsłudze klawiatury ekranowej. Przypomnę, że SHAREfactory to prosty edytor wideo, który chętni pobiorą sobie jako dodatkową aplikację, jeśli chcą pobawić się w dorzucanie przejść, używanie całych tematów graficznych lub dodawanie komentarza i własnej muzyki (import z pamięci USB) do zrzuconego z gier materiału. Zmontowany filmik wrzucimy na Facebooka albo przegramy na pendrive'a, by przenieść go na komputer. Da się wyłączyć HDCP dla gier. Przyzwyczajeni do korzystania z urządzeń przechwytujących mogą łapać obraz z HDMI.

Do tego dochodzi automatyczne wcześniejsze pobieranie tytułów, które w cyfrowej wersji zakupiliśmy przed premierą, by na debiut tylko usiąść i grać (jest licznik odmierzający czas do odblokowania), podciągnięcie jakości strumieni wysyłanych na Twitch.tv czy Ustream do 720p, z opcją ich archiwizacji, zmiana długości klipu nagrywanego z użyciem przycisku Share oraz ustalanie co też z połapanego materiału chcemy zachować na dysku. Da się to robić podczas nadawania przekazu na żywo, a na Facebooku zawęzić dostęp do publikowanych materiałów do określonych osób.

Ponadto z aktualizacją 1.70 łatwiej będzie znaleźć przyjaciół i przyjmować zaproszenia z listy znajomych, dojdzie opcja sortowania trofeów po rzadkości występowania, w PS Store pojawi się wsparcie dla PayPala, kamera PS4 doczeka się obsługi nowych komend głosowych, zmienia się ikonka abonentów PlayStation Plus, a korzystający z Music Unlimited z użyciem przycisku Share będą mogli dzielić się muzyką z kolegami.

Nowego firmware doczeka się równocześnie PlayStation Vita, jednak wersja 3.15 to jedynie usprawnienie działania opcji Remote Play, czyli grania w gry z PS4 widoczne na przenośnym systemie (wchodzi automatyczna rejestracja i parowanie kieszonsolki w przypadku używania tego samego konta na obu sprzętach). Przy okazji zaktualizowano również PlayStation App na urządzenia przenośne, między innymi o notyfikacje Push.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić