reklama

Aktualizacja Black wprowadzi Bluetooth 4.0 Low Energy dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Nokia, poprzez swoją stronę z pomocą dla urządzeń mobilnych, poinformowała o wprowadzeniu wsparcia dla technologii Bluetooth 4.0 Low Energy, do wszystkich Lumii z Windows Phone 8. Technologia zostanie dostarczona poprzez aktualizację Black, która będzie dystrybuowana razem z odświeżoną wersją systemu Windows Phone 8 czyli GDR3.

Bluetooth 4.0 Low Energy to standard komunikacji, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii oraz ilości danych przesyłanych podczas połączenia z innymi urządzeniami. Dzięki temu, takie gadżety jak monitor tętna dla biegaczy, inteligentne zegarki lub inny sprzęt pracujący w tle, będzie mógł bez problemu współpracować z serią Lumia. Należy dodać, że Bluetooth LE, dostępna jest już od aktualizacji Amber, ale tylko dla smartfonów... z niższej półki, jak Lumia 520, 620, 625 czy 720. Wyższe modele nie otrzymały omawianej funkcji, krążyły nawet przypuszczenia, iż nie dostaną jej nigdy, ponieważ zostały wypuszczone na rynek bez niezbędnych modułów, które pojawiły się dopiero w późniejszych słuchawkach. Na szczęście okazało się to nieprawdą.

Taki obrót sprawy cieszy posiadaczy droższych modeli Lumii. Dobrze, że nie powtórzyła się sytuacja z systemu Windows Phone 7, gdzie moduł Bluetooth został bardzo okrojony i do dziś nie wspiera wszystkich standardów. Zadowoleni powinni być wszyscy, którzy chcą używać na nowym Lumiach gadżetów komunikujących się za pomocą Bluetooth Low Energy. Nokia nie robi jednak tego bezinteresownie, Finowie poszerzają w ten sposób krąg odbiorców ich przyszłych urządzeń, bazujących na nowym standardzie Bluetooth.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić