Aktualizacja Dokumentów na Androida: ustawienia strony i nowe formaty

Strona główna Aktualności

O autorze

Google opublikowało właśnie aktualizację aplikacji mobilnych Dokumentów na Androidzie. Nowości dotyczą zarówno edytora tekstu, jak i arkusza kalkulacyjnego. Ponadto otrzymaliśmy także obsługę kolejnych formatów.

Pierwszą nowością w zaktualizowanych aplikacjach jest możliwość edycji ustawień strony. W edytorze tekstu możliwa jest już zmiana orientacji, można dostosować także rozmiar papieru, a także jego kolor.

W arkuszu kalkulacyjnym dodano w nowej wersji kolejną funkcję IMAGE znaną z wersji przeglądarkowej. Na urządzeniach mobilnych możliwe jest osadzenie w komórce obrazka, a nawet wprowadzenie dodatkowych parametrów. Składnia formuły prezentuje się następująco:

=IMAGE("url"; x; y; z)
url – adres obrazka
x – wartość 1 poskutkuje dopasowaniem rozmiaru obrazka do komórki, 2 rozciągnie go do krawędzi, zaś 3 osadzi go w oryginalnym rozmiarze
y – wysokość w pikselach
z – szerokość w pikselach

Ponadto Dokumenty obsługują teraz kolejne formaty. Możliwy jest już eksport pliku do formatu EPUB. Importować, a także eksportować pliki, można natomiast odtąd w formatach ODT, ODS i ODP. Najnowsze wersje aplikacji Dokumentów Google znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy
s