reklama

[Aktualizacja] Dwie nowe gry Assassin's Creed, z przynajmniej jedną w czasach rewolucji francuskiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pociąg zwany Assassin's Creed rozpędził się w ostatnich latach do niesłychanej prędkości, rozjeżdżając się przy okazji na wiele różnych torów. Tylko w przeciągu ostatniego półrocza mieliśmy Assassin's Creed IV: Black Flag, potem niezależny dodatek do gry, podciągnięte do HD Liberation przeniesione z PlayStation Vity czy AC: Pirates na urządzenia przenośne. Według pierwszych w miarę prawdopodobnych przecieków, pod koniec tego roku doczekamy się ponadto już nie jednej, a przynajmniej dwóch gier z głównej gałęzi serii, a z nich któraś zahaczy najpewniej o czasy rewolucji francuskiej.

Serwis Kotaku pozyskał zrzuty ekranu z wczesnej wersji projektu Assassin's Creed Unity, przygotowywanego na Xboksa One oraz PlayStation 4. Według wstępnych informacji towarzyszących ujawnieniu istnienia gry, wcielimy się tutaj w wytwornie ubranego zabójcę Arno, wmieszanego w ważne wydarzenia polityczne we Francji z XVIII wieku. Na razie oprawa graficzna nie błyszczy, niemniej wygląda na to, że przynajmniej Paryż zostanie wiernie odwzorowany. Pobiegamy po dachu katedry Notre Dame czy Polach Elizejskich, popływamy w Sekwanie. Architektonicznie ma być zgodnie z czasami.

O ile Unity to ponoć produkcja od początku do końca tworzona z myślą o konsolach obecnej generacji, w tajemnicy przygotowywany jest jeszcze projekt o nazwie kodowej Comet, robiony na Xboksa 360 i PlayStation 3. Ani słowa o Wii U czy ewentualnej edycji PC, ale znając Ubisoft to przynajmniej komputerowcy w oba dzieła dodatkowo pograją. Może z pewnym poślizgiem, ale prawie na pewno — przypominam, że wciąż rozważamy niepotwierdzone wieści. Wygląda jednak na to, że bitwy morskie zostaną odsunięte na boczny tor. Co pojawi się w ich miejsce? Ubi na razie oczywiście nie komentuje.


Aktualizacja, 21.03.2014 16:30

No i mamy pierwszy zwiastun:

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić