r   e   k   l   a   m   a
reklama

[Aktualizacja] Feedly znów nie działa z powodu ataku DDoS

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Osoby, które chciały zapoznać się z najświeższymi wiadomościami za pośrednictwem usług Feedly, zapewne zauważyły, że od około południa naszego czasu Feedly Cloud nie odpowiada. Przyczyną tego jest atak DDoS.

Przestępcy zaatakowali Feedly z nadzieją, że uda im się otrzymać korzyści finansowe. Na blogu usługi można znaleźć informację, że atakujący obiecują zaprzestać bombardowania, jeśli właściciele Feedly zgodzą się zapłacić okup. Suma nie jest znana, ale ekipa Feedly nie zamierza iść wandalom na rękę. Trwają prace nad zminimalizowaniem skutków ataku.

Feedly współpracuje nie tylko z operatorami łączy, ale też z innymi ofiarami tej samej grupy i stosownymi władzami. Wprowadzane są zmiany w infrastrukturze, które powinny pozwolić reanimować usługę, ale prowadzący Feedly uprzedzają, że może to zająć jeszcze kilka godzin.

Warto zaznaczyć, że celem ataku jest jedynie zablokowanie dostępu do usługi, a nie wykradzenie danych użytkowników. Na razie nic nie wiadomo o tym, żeby przestępcom udało się uzyskać dostęp do jakichkolwiek poufnych informacji, użytkownicy mogą więc spać spokojnie. Kiedy Feedly wróci do żywych, co powinno mieć miejsce w nocy naszego czasu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie powinniśmy też zauważyć żadnych brakujących danych.

Aktualizacja, 12.06.2014, 09:40:

W nocy udało się zneutralizować atak. Zajęło to w sumie ponad 13 godzin, ale w końcu się udało. Użytkownicy powinni bez problemu móc dostać się do usługi tak z zewnętrznych aplikacji, jak i strony feedly.com. Jeśli jeszcze ktoś nie jest w stanie dostać się do swoich wiadomości, prawdopodobnie jest to wina starych wpisów DNS i należy je odświeżyć ręcznie lub zaczekać. Ponadto ekipa Feedly potwierdza, że nie zostały wykradzione żadne dane i żadne informacje nie zaginęły podczas ataku.

Aktualizacja, 12.06.2014, 09:40:

Na blogu Feedly pojawiła się informacja o kolejnym ataku.

Aktualizacja, 12.06.2014, 23:00:

Kolejny kryzys został zażegnany. Miejmy nadzieję, że to już ostatni.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem