r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja KB3081424 dla Windows 10 zawiodła? Problem kryje się w Rejestrze

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pierwsza zbiorcza paczka aktualizacji dla Windows 10 – i pierwsze problemy. W Sieci pojawiły się doniesienia, że wielu osobom nie tylko nie udało się zainstalować oznaczonej numerem KB3081424 aktualizacji, ale też próba jej instalacji wprowadziła ich komputery w cykl niekończących się restartów.

Problem dotyczy tych, którzy zainstalowali poprawkę nie ręcznie, ale poprzez Windows Update. Aktualizacja w pewnym momencie zatrzymuje się komunikatem o niepowodzeniu konfigurowania aktualizacji systemu Windows i wycofywaniu zmian. Komputer restartuje się, uruchamia ponownie aktualizację przez Windows Update, która kończy się dokładnie tak samo – restartem.

Microsoft jeszcze nie ustosunkował się do tej kwestii, ale na forach Windows Central pojawił się już sposób na rozwiązanie problemu. Jeśli dotknął Was problem z KB3081424, to zaraz po uruchomieniu komputera należy wywołać edytor Rejestru (naciskając kombinację klawiszy Windows + R i wpisując do okienka dialogowego regedit.

r   e   k   l   a   m   a

Tam należy znaleźć ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList – i usunąć z niego wpisy, które należały do użytkowników nieistniejących już w systemie. Oczywiście na wszelki wypadek warto zrobić kopię zapasową Rejestru.

Po tej operacji problemy z aktualizacją powinny zniknąć.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.