Aktualizacja Lightrooma i Camera Raw przynosi obsługę nowych aparatów

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsza aktualizacja programów Adobe Lightroom i wtyczki Camera Raw dla Photoshopa przynosi przede wszystkim profile dla nowych aparatów i obiektywów. Programy Adobe poradzą sobie ze zdjęciami zrobionymi Canonem EOS M10, PowerShot G5 X, PowerShot G9 X, Fujifilm X-T1 IR, Leica SL (Typ 601) i Sony RX1R II (DSC-RX1RM2). Ponadto na liście profili obiektywów znajdziemy obie kamerki z iPhone'a 6s i 6s Plus. Pełną listę sprzętu można znaleźć na blogu Adobe.

Ponadto w nowych wersjach programów poprawione zostały znane błędy. Lightroom CC 2015.3 i 6.3 naprawia wiele uciążliwych błędów starszej wersji, które powodowały, że program nie działał stabilnie oraz że zmiany wprowadzone w Photoshopie lub jednej z wtyczek nie były widoczne w bibliotece Lightrooma. Poprawione zostało także łączenie zdjęć w panoramy i korzystaniu z filtrów kołowych. Ku radości wielu użytkowników powrócił dobrze znany ekran importu zdjęć.

Camera Raw 9.3 wprowadza ulepszone narzędzie do retuszu (Spot Healing), dzięki czemu przeniesiona „łatka” jest lepiej łączona ze zdjęciem. Tu także zostało poprawione łączenie zdjęć w panoramy, dzięki czemu na łączeniach nie będą pojawiać się artefakty.

Nowego Lightrooma dla systemów Windows i OS X, a także Camera Raw dla Windowsa i OS X znajdziecie w naszej bazie programów. Zaktualizowany został także konwerter zdjęć do przenośnego formatu cyfrowych negatywów, czyli DNG Converter. Nowości lada chwila pojawią się w Creative Cloud.

© dobreprogramy
s