reklama

Aktualizacja Nokia Belle dla Symbiana^3 już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Właściciele smartfonów Nokii z systemem Symbian^3 uzyskali właśnie dostęp do kolejnej dużej aktualizacji - Nokia Belle. Wprowadza ona szereg nowych funkcji i liczne poprawki zwiększające wydajność działania systemu.

Nokia Belle to kolejna po Symbian Anna duża aktualizacja oprogramowania dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Symbian^3. Aktualizacja jest dostępna dla modeli Nokia N8, E7, E6, C6-01, C7 oraz Oro. Właściciele telefonów Nokia 500 uzyskają dostęp do Belle za kilka tygodni. Aktualizacja Nokia Belle oddaje użytkownikowi do dyspozycji 6 ekranów startowych (ich liczbę można zmniejszyć) między którymi można się swobodnie przełączać. Uproszczono także przenoszenie ikon aplikacji między ekranami - teraz wystarczy je po prostu przeciągnąć w pożądane miejsce. Udoskonalone zostały także widżety - teraz mogą wyświetlać informacje w czasie rzeczywistym i pełnić funkcję przycisków aktywujących określone funkcje. Nokia Belle wprowadza także możliwość nagrywania filmów HD w pełnych 30 klatkach oraz zawiera przebudowaną przeglądarkę internetową, lepiej dostosowaną do obsługi treści multimedialnych. W górnej części ekranu pojawił się pasek powiadomień, dobrze znany z systemu Android. Przebudowano ponadto strukturę dostępnych menu, dzięki czemu odnalezienie konkretnej opcji będzie teraz prostsze i szybsze. Nokia zaznacza, że aktualizacja poprawia także ogólną wydajność systemu, co można zauważyć po zwiększonej płynności działania interfejsu i skróceniu czasu reakcji na poczynania użytkownika.

Oczywiście należy pochwalić Nokię, że cały czas pracuje nad aktualizacjami dla telefonów z Symbianem, mimo że system ten jest raczej skazany na wymarcie i zostanie z czasem wyparty przez Windows Phone. Szkoda jedynie, że Nokii tak długo zajęło uczynienie z Symbiana^3 względnie dojrzałego systemu. Pierwszy telefon pracujący pod kontrolą tego OS'u - Nokia N8 - trafił do sprzedaży pod koniec 2010 roku. Warto także pamiętać, że funkcjonalnie Nokia Belle nie może się równać z Androidem, o czym pisaliśmy przy okazji testów Nokii 701 - pierwszego modelu fabrycznie dostarczanego z Nokia Belle.

Aktualizacja Nokia Belle jest dostępna na większości rynków, w tym w Polsce. By ją wgrać, wystarczy podłączyć telefon do komputera i wybrać odpowiednią opcję z menu aplikacji Nokia Suite.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić