r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja Office’a 365 – praktyczne nowości dla wracających do szkoły

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Kolejne nowości trafiają do pakietu Office 365. Na oficjalnym blogu ukazał się już komunikat o sierpniowej aktualizacji, dzięki której nie tylko rozszerzono możliwości Windows Ink, powłoki, którą można uznać za jedną z najciekawszych nowości Rocznicowej Aktualizacji, ale także przygotowano coś dla tych, którzy lubią być pierwsi.

Windows Ink, czyli przeznaczona dla urządzeń z ekranem dotykowy obsługującym rysiki powłoka interfejsu użytkownika, znalazła w sierpniowej aktualizacji Office’a dwa nowe przydatne zastosowania. Będą one w sam raz dla osób, dla których jutrzejszy dzień oznacza powrót do szkoły. Pierwsza z nowości trafiła do OneNote’a – odtąd odręczne napisanie równania mogą być automatycznie konwertowane na znaki drukarskie. To wszystko za pomocą dwóch kliknięć.

Jak na razie również na wyłączność do OneNote’a trafiła kolejna funkcja związana z Windows Ink. Docelowo jednak będzie ona stanowiła element PowerPointa, Word i Excela. I to elementem nad wyraz przydatnym – Ink Replay pozwala bowiem na odtworzenie ruchów rysika według kolejności i krok po kroku. W ten sposób można szybko zapoznać się z kolejnością czynności, a zatem tokiem rozumowania innego użytkownika, który edytował dokument wcześniej, np. nauczyciela.

r   e   k   l   a   m   a

Nowości nie ominęły także mobilnej wersji pakietu. Od teraz obsługuje ona Windows Information Platform, która pozwala na oznaczanie treści jako prywatnych lub służbowych, co może w korporacyjnych warunkach uprościć zarządzanie uprawnieniami. Jednocześnie administrator będzie posiadał wgląd do historii edycji WIP. Nowości, zarówno w mobilnym, jak i pulpitowym Officie jest znacznie więcej. Dotyczy to między innymi dostępem do większej ilości informacji o osobach, które biorą udział w korespondencji w Outlooku, rozszerzono także dostępność Visio na przeglądarki i iPady.

Ważniejszą nowością jest jednak uruchomienie dla uczestników programu Office Insider kanału Fast Ring, analogicznego do tego w programie Windows Insider. Nowości trafiać tam będą zatem w pierwszej kolejności, co jednak może się wiązać z błędami i problemami ze stabilnością. Odradzamy zatem wykorzystywanie kompilacji z Fast Ring do codziennej pracy. Chętni do testów mogą w nich wziąć udział także w przypadku wersji na macOS-a. Więcej o sierpniowej aktualizacji Office’a 365 na oficjalnym blogu

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.