Aktualizacja Sticky Notes. Notatki odtąd z obsługą Jump List i kaomoji

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Microsoft udostępnił właśnie najnowszą wersję swojej popularnej aplikacji Sticky Notes, która pozwala na zapisywanie notatek w kolorowych oknach umieszczanych na pulpicie, podobnych to etykiet samoprzylepnych. Odtąd korzystanie ze Sticky Notes rzeczywiście może być wygodniejsze.

Możliwe jest odtąd dodawanie notatek z poziomu Jump List, czyli listy szybkiego dostępu, jaka wyświetlana jest w Windowsie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonach umieszczonych w pasku zadań. Usunięto także problemy ze zmieniającym się układem tekstu przy skalowaniu okna.

Microsoft twierdzi także, że nowe Sticky Notes uruchamiają się szybciej. Ponadto na liście zmian znajdziemy także zmianę domyślnej czcionki. Segoe UI Emoji zostało zmieniona na Segoe UI przede wszystkim ze względu na obsługę kaomoji, czyli japońskich emotikon wykorzystujących znaki sylabariusza katakana:

Możliwość pisania odręcznych notatek na pulpicie była jedną z funkcji, którymi Microsoft promował Windows Ink. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że aktualizacja obejmuje jednak jedynie wersję Universal Windows Platform, nie zaś aplety znane z poprzednich wersji Windowsa.

© dobreprogramy