Aktualizacja dla Galaxy S III wyłącza część możliwości wyszukiwarki

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Android Central donosi, że ostatnia aktualizacja systemu Android dla telefonów Samsung Galaxy S III, oznaczona jako poprawiająca stabilność, po cichu usuwa pewne funkcje z aplikacji wyszukiwania.

Z wyszukiwarki Google'a zainstalowanej na urządzeniach znikła możliwość przeszukiwania zasobów lokalnych (na telefonie). Użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację (na razie tylko w Europie), nie mogą więc przeszukiwać aplikacją Google'a kontaktów czy SMS-ów.

Samsung prawdopodobnie zabezpiecza się na wypadek kolejnych oskarżeń przeciwko firmie Apple, która twierdzi, że ujednolicenie interfejsu wyszukiwania internetowego i lokalnego narusza jeden z jego patentów.

Jak zaznacza BBC, dziwi jednak fakt, że Samsung zaczął wdrażanie zubożonej aplikacji od Europy, gdzie ostatnio raczej wygrywa. Najbardziej niebezpiecznym dla Samsunga rynkiem są jednak Stany Zjednoczone.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu