Aktualizacja firewalla rozwiązaniem na brak dostępu do Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Checkpoint udostępniła aktualizację swojego oprogramowania będącą rozwiązaniem problemu, który szerzej opisywaliśmy na łamach naszego vortalu wczoraj.

Przypomnijmy, że przyczyną problemu był wydany przez Microsoft biuletyn MS08-037 związany z luką w wielu systemach DNS, nie tylko tych wbudowanych w Windows. Wedle zamierzeń Microsoftu wydana poprawka miała uchronić użytkowników przed niebezpieczeństwem, ale jak się okazało dodatkowo pozbawiła tych korzystających z firewalla ZoneAlarm dostępu do Internetu. Wszystko za sprawą blokady odpowiedzi na zapytania płynące z serwera nazw. Twórcy firewalla nie przewidzieli tego typu zachowań i po prostu traktowane były one przez aplikacje jako niepożądany ruch, który powinien być blokowany.

Problem rozwiązuje aktualizacja oprogramowania obejmująca produkty ZoneAlarm Internet Security Suite, ZoneAlarm Pro, ZoneAlarm Antivirus, ZoneAlarm Anti-Spyware, ZoneAlarm Basic Firewall. Dostępna jest ona na oficjalnej stronie producenta. Po jej zainstalownaniu można normalnie korzystać z Internetu na systemie zabezpieczonym poprawką MS08-037.

© dobreprogramy