r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja firewalla rozwiązaniem na brak dostępu do Internetu

Strona główna Aktualności

Firma Checkpoint udostępniła aktualizację swojego oprogramowania będącą rozwiązaniem problemu, który szerzej opisywaliśmy na łamach naszego vortalu wczoraj.

Przypomnijmy, że przyczyną problemu był wydany przez Microsoft biuletyn MS08-037 związany z luką w wielu systemach DNS, nie tylko tych wbudowanych w Windows. Wedle zamierzeń Microsoftu wydana poprawka miała uchronić użytkowników przed niebezpieczeństwem, ale jak się okazało dodatkowo pozbawiła tych korzystających z firewalla ZoneAlarm dostępu do Internetu. Wszystko za sprawą blokady odpowiedzi na zapytania płynące z serwera nazw. Twórcy firewalla nie przewidzieli tego typu zachowań i po prostu traktowane były one przez aplikacje jako niepożądany ruch, który powinien być blokowany.

Problem rozwiązuje aktualizacja oprogramowania obejmująca produkty ZoneAlarm Internet Security Suite, ZoneAlarm Pro, ZoneAlarm Antivirus, ZoneAlarm Anti-Spyware, ZoneAlarm Basic Firewall. Dostępna jest ona na oficjalnej stronie producenta. Po jej zainstalownaniu można normalnie korzystać z Internetu na systemie zabezpieczonym poprawką MS08-037.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.