Aktualizacja poprawiająca stabilność i wydajność Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu bez większego rozgłosu Microsoft udostępnił na stronach wsparcia technicznego biuletyn KB955302 informujący o aktualizacji poprawiającej stabilność i wydajność systemów Windows Vista z SP1 oraz Windows Server 2008 z SP1. Jest to zupełnie nowa aktualizacja, a nie kolejna wersja poprzednich łatek o których pisaliśmy wielokrotnie wcześniej. Adresuje już architekturę systemu z Service Packiem 1 i rozwiązuje problemy zgłoszone do Microsoft za pośrednictwem usługi zgłaszania błędów.

W szczególności, aktualizacja rozwiązuje problemy ze stabilnością systemów wykorzystujących technologię ReadyBoost, podnosi wydajność interfejsu odpowiedzialnego za sieci bezprzewodowe, zapobiega przypadkom utraty danych i destabilizacji systemu w wyniku narzędzia Disk Cleanup uruchomionego na rejestrze bez niektórych kluczy, podnosi niezawodność systemów wykorzystujących zasady grup (GPO) i podpisywanie pakietów SMB oraz - co wydaje się wyjątkowo istotne - poprawia stabilność systemów pracujących na komputerach z kartami graficznymi firmy nVIDIA.

Aktualizacja dostępna jest w wersjach dla 32-bitowych i 64-bitowych systemów Windows Vista oraz dla 32-bitowych i 64-bitowych systemów Windows Server 2008.

© dobreprogramy