r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacje Androida rzadziej - tylko raz do roku

Strona główna Aktualności

Andy Rubin odpowiedzialny w firmie Google za Androida poinformował o wydłużeniu procesu rozwoju systemu. W przyszłości aktualizacje udostępniane będą mniej więcej raz w roku.

Rubin udzielił wywiadu dla MercuryNews, w którym dzieli się informacjami na temat systemu Android dla smartfonów. Zdaniem firmy Google codziennie aktywowanych jest 100 tys. telefonów z tym oprogramowaniem. Sam Android zainstalowany jest w ponad 60 modelach dostępnych na rynku. Obecnie jednym z większych problemów jest brak aktualizacji. Spora część smartfonów posiada stare wersje Androida - zdaniem Rubina powinno się to zmienić w najbliższym czasie. Firma przygotowuje obecnie około dwóch większych aktualizacji oprogramowania w ciągu roku. To wprowadza zamęt zarówno wśród użytkowników, jak i deweloperów, którzy mają mniej czasu na dopracowanie swoich aplikacji. W przyszłości Google chce udostępniać jedno duże uaktualnienie na rok.

Rubin zdradził również, że firma pracuje nad synchronizacją Androida z innymi urządzeniami. Chodzi tutaj o Google TV, ale również komputery PC czy samochody. Google chce rozszerzyć ilość urządzeń, w których będzie można zainstalować oprogramowanie. Takie podejście związane jest z polityką firmy, która zarabia przede wszystkim na reklamach. Innymi słowy, im więcej rodzajów urządzeń z oprogramowaniem Google, tym większe zarobki dla firmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.