r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacje MS Office - następstwa naruszonego patentu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft rozpoczął wysyłkę e-maili do klientów korporacyjnych, gdzie informuje, iż firmy będą musiały zaktualizować swoje pakiety biurowe Office XP i Office 2003. Wymóg taki podyktowany jest wyrokiem amerykańskiego sądu w Kalifornii, który orzekł w zeszłym roku, że Microsoft bezprawnie wykorzystał opatentowane w 1994 rozwiązanie pozwalające na transfer danych z arkusza Excela do bazy danych Access. Właścicielem patentu jest Gwatemalczyk Carlos Armando Amado. O całej sprawie pisaliśmy w maju ub.r. Oprócz nakazu wprowadzenia zmian do oprogramowania Microsoft musi także zapłacić poszkodowanemu prawie 9 milionów dolarów.

W związku z koniecznością zastąpienia spornego fragmentu kodu Microsoft wymaga od użytkowników aplikowania Service Pack 2 do pakietu Office 2003, a także specjalnej aktualizacji do Office XP na wszystkich nowych instalacjach. Wszystkie te poprawki są od dawna dostępne w witrynie Microsoft Update i Office Update. Obecnym użytkownikom, choć nie muszą oni instalować uaktualnień, zaleca się również podjęcie takich działań. Prawdą jest jednak, że konieczność szybkich aktualizacji to dla dużych firm spory problem, z drugiej zaś strony - nie wiadomo, czy korzystając z poprzedniej, uznanej za naruszającą patent wersji oprogramowania nie łamią prawa. Microsoft zapewnia jednak, że cała sprawa dotyczy jedynie niewielkiej grupy klientów korporacyjnych i dołoży wszelkich starań, aby pomóc im w procesie aktualizacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.