reklama

Aktualizacje automatyczne jedną z przyczyn awarii Skype

Strona główna Aktualności

O autorze

Do ubiegłotygodniowej awarii sieci komunikatora Skype przyczyniły się masowe, jednoczesne restarty komputerów z systemem Windows związane z automatyczną instalacją poprawek.

Po restartach następowały automatyczne próby zalogowania się do sieci co w połączeniu z problemami z zasobami sieci spowodowało reakcję łańcuchową i uniemożliwiło jej działanie. Oczywiście aktualizacje były instalowane nie po raz pierwszy. Dotychczas jednak bardzo dobrze sprawdzała się funkcja automatycznego naprawiania sieci Skype. Tym razem jednak błąd oprogramowania sprawił, że algorytm alokacji zasobów sieciowych nie zadziałał poprawnie i automatyczne naprawianie nie powiodło się.

Skype podkreśla, że przez kilka lat jego sieć działała praktycznie bezawaryjnie. Podjęto też wiele kroków, które mają zapobiec podobnym problemom w przyszłości. Kolejny raz zapewniono też, że przyczyną awarii nie był atak.

Wytłumaczenie podane przez Skype wydaje się niewystarczająco przekonujące. Użytkownicy przecież i tak zwykle nie mają włączonych komputerów bez przerwy. Ponadto aktualizacje nie włączają się na całym świecie jednocześnie. Poza tym nigdy nie było podobnej sytuacji w sieciach innych komunikatorów czy sieciach P2P jaką jest Skype.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama