Aktywacja Visty bez kontaktu z Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługi Key Management Services (KMS), które pojawiły się właśnie w formie bezpłatnego dodatku dla Windows Server 2003 z SP1, to część Windows Volume Activation 2.0 - pozwalają klientom korzystającym z programów licencjonowania grupowego aktywować Windows Vista przy pomocy kluczy KMS w oparciu o własną infrastrukturę Windows Server.

Microsoft Volume Activation 2.0 to zestaw rozwiązań technologicznych i prawnych w ramach Software Protection Platform umożliwiających klientom wdrożenie systemu ochrony i zarządzania zbiorowymi kluczami licencyjnymi. Klienci, którzy w ramach programów licencjonowania grupowego kupią Windows Vista i w przyszłości Windows Server "Longhorn" otrzymują dwa klucze - klucz MAK (Multiple Activation Key) i klucz KMS (Key Management Service Key) otrzymany za pośrednictwem jednego z portali licencjonowania grupowego Microsoft (jak MVLS, eOpen).

Usługa KMS pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć własną usługę aktywacji biznesowych edycji Windows Vista w oparciu o klucze KMS. Plusy - wyeliminowanie konieczności kontaktowania się z Microsoft w celu aktywacji systemów. Minusy - maszyny aktywowane w oparciu o KMS wymagają ponownych aktywacji poprzez połączenie do serwera KMS przynajmniej raz w ciągu 6 miesięcy. Usługi KMS, które pojawiły się właśnie jako dodatek dostępny do pobrania dla Windows Server 2003, pozwalają zrealizować ten scenariusz już w chwili obecnej, bez Windows Server "Longhorn", w oparciu o Windows Server 2003 z SP1.

Key Management Service (x86) dla Windows Server 2003 SP1
Key Management Service (x64) dla Windows Server 2003 SP1

© dobreprogramy