Aktywacja Visty w ciągu... nigdy?

Strona główna Aktualności

O autorze

Większość ludzi zastanawiających się nad tym jak obejść aktywację systemu Vista starało się ją w jakiś sposób dokonać czy to przez stawianie własnego serwera KMS czy podmianie plików z poprzednich wersji beta systemu.

Teraz crackerzy stworzyli nową metodę polegającą na zatrzymaniu procesu odliczania czasu do aktywacji systemu, w którym można w pełni funkcjonalnie korzystać z dobrodziejstw Visty. By tego dokonać posłużyli się komendą dostępną z poziomu wiersza poleceń, która umożliwia zmianę aktualnej daty oraz aplikacją Windows Script Host i specjalnie zmodyfikowanym plikiem TimerStop.sys. Sposób, jak się okazało działa na wszystkich wersjach systemu Windows Vista w tym również Ultimate i Home Premium.

Dodając do tego usunięcie poprawki KB929391 Windows Vista Validation Update, sprawdzającej autentyczność systemu można zaryzykować stwierdzenie, że system został już całkowicie złamany. Jedyną "wadą" tego sposobu jest wyświetlanie informacji na temat czasu pozostałego do aktywacji, który wynosi niezmiennie 30 dni. My ze swojej strony polecamy tylko jeden "crack" na aktywację... czyli zakupienie legalnie licencji w sklepie.

© dobreprogramy
s