Albany - Microsoft odkrywa karty

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec marca pisaliśmy o nowym projekcie planowanym przez Microsoft o tajemniczo brzmiącej nazwie kodowej Albany. Dzisiaj możemy powiedzieć już trochę więcej - Microsoft właśnie rozpoczął prywatny program beta Albany i oficjalnie dzieli się informacjami na jego temat.

Albany to usługa, którą można nazwać "wszystko w jednym" - instaluje jednym kliknięciem Office Home and Student 2007, pakiet zabezpieczeń Windows Live OneCare, zestaw programów Windows Live (Mail, Messenger, Gallery) oraz konektor Windows Live Workspace.

Najważniejsze jest jednak to, że całość sprzedawana będzie na zasadzie subskrypcji, czyli płacenia za prawo do używania kompletu oprogramowania przez określony czas. Albany ma więc szansę być atrakcyjną alternatywą do zakupu tradycyjnych, wieczystych licencji na każdy produkt osobno - tym bardziej, że w przypadku subskrypcji użytkownik będzie miał prawo do używania zawsze najnowszej wersji oprogramowania wchodzącego w jej skład.

Na razie Microsoft rozpoczął dopiero prywatny program beta Albany, więc nie należy oczekiwać zbyt wielu szczegółów. Nie wiadomo na przykład, jakie będą opcje czasowe subskrypcji oraz ile trzeba będzie za nią zapłacić. Trudno też podać nawet orientacyjny termin udostępnienia Albany w kanałach sprzedaży.

© dobreprogramy