Messenger na diecie – o wersji Lite słów kilka

Od kilku dni porzuciłem kombajn o nazwie Facebook na rzecz wersji Lite. Głównym powodem było duże zapotrzebowanie energii oraz transferu danych. Facebook nie dawno przygotował również odchudzoną wersję Messengera, która nie jest dostępna w Google Play na terenie Europy.

Tylko podstawowe rzeczy – co zostało skasowane?

Messenger z wersji na wersję jest przeładowywany wieloma funkcjami. Najbardziej zdenerwowała mnie aktualizacja związana z dodaniem funkcji mój dzień, gdyż każda aktualizacja powodowała obniżenie stabilności całego systemu.

Dlaczego warto zrobić obraz dysku? – na przykładzie programu CloneZilla

Czasem bywa, że nasz system idealnie nie działa po paru miesiącach po ostatniej reinstalacji.

Co przeważnie robi przeciętny użytkownik?

Reinstaluje system, a potem instaluje sterowniki. To czasem trwa wieczność, jak nie mamy na dodatek sterowników. Ktoś mi powie, ale jest program, który instaluje aktualne sterowniki. Jednak nie mam jakoś zaufania do takich programów. Zawsze zależy nam na czasie oraz na szybkim dostępie do komputera. Po co marnować czas. A wystarczy tylko stworzyć obraz dysku lub partycji z systemem.

KDE Neon – kilka słów o dystrybucji od KDE

KDE jest moim ulubionym środowiskiem graficznym. Polubiłem za to, że jest przyjazny w użytkowaniu, a aplikacje są dobrze zintegrowane z tym środowiskiem. KDE Neon jest dystrybucją, która jest stworzona przez twórców środowiska KDE i została oparta na Ubuntu.

Instalacja

Instalacja wygląda jak na załączonym filmiku.Czasem bywa jak w dniu wydania artykułu, że się nie da pobrać obrazu iso.

Spowodowane jest ciągłym udoskalaniem systemu oraz Plazmy. Obraz pobieramy i nagrywamy na płytę lub na pendrive przy pomocy Rufusa.

Mysz zjadła kabel – ocena słuchawek bluetooth od Bluedio

Czasem bywa, że pewne sytuacje motywują mnie do różnych zakupów. Ostatnio moje ulubione słuchawki Urbanz Neon zakończyły żywot dzięki temu, że przez przypadek zapomniałem zdjąć słuchawek, gdy one były podłączone do przedniego panelu komputera. Kabel został przy komputerze, a ja poszedłem po kawę ze słuchawkami. A były fajne i żałuje, że one się zepsuły.

Jednak nie płaczmy nad rozlanym mlekiem i niedawno nabyłem drogą kupna słuchawki Bluedio Hurrican Turbine T2 Plus. Kupiłem na Allegro, ponieważ nie chciało mi się czekać na nie. Wiem, że na Aliexpress można kupić taniej.

Jaka to melodia? – testy aplikacji do rozpoznawania piosenek

Czasem bywa, że leci konkretny utwór w radiu i chcemy wiedzieć, jak się nazywa ta piosenka. Przydatne w tej sytuacji są aplikacje do rozpoznawania piosenek. W Google Play jest kilkanaście aplikacji, które mają ułatwić życie.

Jakie aplikację będę testował ? – prezentacja uczestników

Do testów zostały wybrane trzy popularne aplikacje w Google Play. Są to:

  • TrackID
  • Shazam
  • SoundHound

Sposób testów

W następnym podpunkcie postu będę oceniał:

  • Interfejs

Znalezisko z szafy – Qtek S110

Ostatnio przeglądałem szufladę z różnościami i natknąłem się na PDA-Phone, który używałem przez krótki okres.Jednak chciałbym dziś w tym poście pokazać telefon po modyfikacji, którą parę lat temu zainstalowałem oraz do czego go używam obecnie.

Qtek o pardon HTC Magician – specyfikacja

HTC w tych czasach był znany jako producent Original Design Manufacturer.

ODM – Original Design Manufacturer (ang.) – przedsiębiorstwo, którego produkty ostatecznie będą nosiły logo innej firmy. ~ Wikipedia.pl

KDEnLive – tworzymy pierwszy filmik

Od wielu lat próbuje zostać czymś pokrojem gwiazd YouTube. Kilka prób, które ginęły w gąszczu katalogów na OneDrive. Dziś chciałbym w tym poście pokazać program, w którym lubię pracować z filmami. Jest to KDEnLive. Ten program niestety jest dostępny na platformę Linux

KDEnLive- instalacja

Instalujemy za pomocą Centrum Oprogramowania Ubuntu, lub za pomocą via Terminal

Ubuntu – modyfikacja Grub i Unity

Do tej dystrybucji Linuksa wracam od czasu do czasu, kiedy nie chcę się bawić się w konfigurację. Ogólnie rzecz biorąc do Unity nie mam żadnego, ale, lecz powinni poprawić optymalizację środowiska graficznego. Program rozruchowy GRUB czasem w dystrybucjach jest odrzucany na bok i wygląda standardowo, lecz za pomocą mojego poradnika będziesz mógł spersonalizować. Ktoś napiszę po co, ale chcę zachęcić do dłubania w systemie.

Unity Tweak – cywilizowanie znienawidzonego środowiska graficznego

System domyślnie wygląda jak na ilustracji.

O sensie złącza słuchawkowego

Jeśli popatrzyłbym,w historię swoich telefonów począwszy od Nokii 5200, a skończywszy na obecnym telefonie to od czasu posiadania pierwszego smartphone, jakim był LG Swift, doceniłem sens posiadania złącza 3,5 mm. Jednak nie całe sześć lat później patrzę na konferencję Apple i stwierdziłem, że cofnęli się w rozwoju. Złączę lightning im wybaczyłem, lecz dla użytkowników z UE powinni dawać w zestawie adapter lightning - microUSB.

Huawei Honor 5x po raz drugi, czyli pianki zostały podane na stół

Jeśli ktoś śledzi mojego bloga to kwietniu lub w maju napisałem małą notkę o tym telefonie. Przedstawiłem w jednym z podpunktów, że aktualizacja do Androida 6.0 będzie kiedyś. Jednak Huawei postarał się i wypuścił aktualizację z lizaka na piankę. I od kilku dni już można pobrać via OTA.

Aktualizacja – jak się przygotować, ile to trwa

Telefon musi być naładowany do 50%, lecz ja podłączyłem pod ładowarkę. Jeśli nasz telefon nie powiadomił o tym, że aktualizacja jest to, przechodzimy do ustawień, a następnie „Aktualizator”. Wyszukujemy aktualizację, a następnie ją instalujemy.