Warto było tyle czasu czekać na nowy sprzęt – test propozycji na nadchodzący rok szkolny

Rok szkolny idzie wielkimi krokami. Jednak wiele twórców na portalu YouTube tworzą filmy, gdzie pokazują, jakie zeszyty i jakie przybory szkolne sobie kupili. Jednak w tym miesiącu myślimy również nad laptopem lub komputerem dla swojej pociechy. Na szczęście jeszcze nie myślę o dzieciach. Moja kosiarka, która miała swoje pięć minut na moim blogu, postanowiła się uszkodzić. Mianowicie przestał wykrywać dysk twardy. Taki stan rzeczy był wręcz irytujący, bo potrafił w trakcie pisania postów na blog zabawić się w „Gdzie jest dysk?”.

Internet w telefonie za darmo – o Buckshee słów kilka

Ten post dedykuje osobom, od których słyszę "udostępnij internet". W mojej obecnej sytuacji mój pakiet danych jest za duży.Jednak chciałbym pokazać alternatywne źródło internetu. Dziś w tym poście chciałbym przedstawić jak skonfigurować aby za darmo można było przeglądać zasoby internetu.

Jak to skonfigurować?

Usługa Buckshee działa we wszystkimi usługami z wyjątkiem usługi Orange Bezpieczny Internet. Przeważnie wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu

O rocznicowej aktualizacji Windows 10 słów kilka

Microsoft po roku od wydania Windows 10 podał liftingowi. System dostał kilka poprawek, które ulepszają działanie i wygląd dziesiątki. System nawet po tej aktualizacji traktuje jako kompromis. Dziś na łamach swojego bloga opiszę też solucję problemu związanego z brakiem aktualizacji przez Windows Update

Problem z aktualizacją – i co teraz?

W dniu rozpowszechnienia aktualizacji próbowałem wymusić aktualizację via Windows Update. Jednak asystent pobierania, który możemy, znaleźć na stronie Microsoft pozwolił mi na aktualizację do najnowszej wersji.

Nie zawsze warto iść za głównym nurtem, czyli przeglądarka SeaMonkey

Windows XP po raz kolejny. Niestety musi być, lecz wyzerowałem dysk i zrobiłem Dual Boot w postaci XP+ Ubuntu Mate. Niestety XP to jedyny system z rodziny Windows NT., który działa na moim komputerze oprócz Linuksa. Producenci oprogramowania już od wielu lat żegnają się z chęcią z Windows XP oraz z Vistą. Moja ulubiona przeglądarka Chrome również pożegnała się z Windows XP. Jedynie ostał Firefox. Jednak dziś przyglądniemy się przeglądarce SeaMonkey.

Poradnik dla początkującego hodowcy pingwinów

Witaj przyszły użytkowniku Linuksa

Znalazłeś ten poradnik w otchłani Google lub Bing. Dziś chcę ci pomóc w ciężkich początkach z pracą na systemie Linux. Ja jestem hodowcą pingwinów od sierpnia 2011 roku. Pierwszą dystrybucją to Ubuntu 11.04.Ty pewnie porzucasz okna z powodu polityki lub problemów, co raz starzejącym sprzętem. W tym poście nauczę Cię pracować na dystrybucji Ubuntu Mate 16.04 LTS. Jest to dystrybucja przykładowa. Ty jesteś pionkiem w swojej hodowli pingwinów.

Mageia V ze środowiskiem graficznym KDE – o Linuksie kolejny raz

Po raz pierwszy podczas opisywania jakieś dystrybucji nie zainstalowałem jej na laptopie. Powodem była sytuacja z najnowszą wersją Minta. Po poprawnej instalacji przestał ładować Windowsa, a diagnostyka Della wyświetlała kod usterki odpowiadający za uszkodzenie dysku twardego wraz z alarmem akustycznym. Musiałem sformatować dysk twardy i zainstalować od nowa wpierw Windows 8.1, a następnie zaktualizować do Windows 10. Wróćmy do tematu Magei.Mageia jest dystrybucją, która powstała za pomocą deweloperów systemu Mandriva. Z Magei miałem przyjemność korzystać z pierwszej wersji.

Tani hub USB z chińskiego marketu masakruje moją duszę do oszczędzania – mały test taniego replikatora portów USB

W chińskim markecie nabyłem drogą kupna hub USB w cenie hamburgera z frytkami, czyli za 8 złotych. Potrzebny był on do ułatwienia życia z tabletem, bo jeden port na adapterze OTG jest kłopotliwy. Jednak szczęście znikło szybko wraz z pierwszym kopiowaniem plików. Dlaczego tak jest?. Wszystko pomału i opowiem w tym poście.

Wygląd i jakość wykonania

Hub USB został wykonany z dobrej jakości rakotwórczego plastiku. Nadruk na tym gadżecie jest marnej jakości. Kabel jest bardzo krótki, lecz odpowiedni podczas użytkowania z adapterem micro USB- USB.

Windows 10 – (prawie) rok później

Microsoft za parę tygodni może zakończy kabaret pt. „Uzyskaj system Windows 10”. Jednak jestem użytkownikiem tego Windowsa od dnia premiery i z niecierpliwością czekałem na wersję RTM. Z jednej strony kompromis dla użytkowników Windows 7, a z drugiej strony próba porozumienia pomiędzy Modern UI, a Areo. Czy rok później chcę wrócić do 8.1 i dlaczego na moim tablecie gości Windows 8.1 z usługą Bing. Wszystko opowiem w tym poście.

Windows 8.1 kontra starsze gry i aplikacje

W branży IT nie ma postoju. Jest to ciągłe dążenie do nowoczesności. Jednak mam bibliotekę aplikacji oraz gier, których żal mi ich wyrzucić. Przypominają one komputer z Pentium IV oraz 17" Flatrona od LG. Jednak chciałem sprawdzić, czy na Windows 8.1 Enterprise w architekturze 32- bitowym, bo jednak lepiej działa od wydania, które przedstawiłem w poprzednim poście

Jakie oprogramowanie będę testował?

  • Norton Commander
  • ArCADia Wymarzone Mieszkanie
  • Adobe Photoshop 8 CS
  • Deluxe Ski Jump

Kryteria oceniania

Czy Windows 8.1 jest dobry dla starego komputera?

Windows 8.1 jest systemem, który próbował połączyć świat desktopów i tabletów. Jednak udało im się z dozą kontrowersji co do interfejsu Metro UI o pardom Modern UI. Na tablecie po 2 nieudanych próbach „używania” Microsoft Windows 10, które kończyły się pobytami ,w serwisie Toshiby wróciłem ,do tego Windowsa . Jednak po tym, jak post pewnie uratował nie jedno życie, na egzaminie E.12 muszę wrócić do związku Windows+ Linuks. Tymczasowo był XP i Mint.