Blogger od podstaw

Najlepszą platformą blogową poza Blogami Dobrych Programów jest Blogger. Blogger jest to usługa należąca do giganta Google. Jednak przedstawię etapy od założenia konta Google aż do publikacji. Kilka lat temu miałem bloga na w tej usłudze.

Początki

Zakładamy konto na Google. Nie będę przedstawiać, całego etapu rejestracji. Zatem przejdźmy do konkretów.
Jeśli wejdziemy na blogger.com, po raz pierwszy to będziemy mieli to wyboru:

Ja polecam wybrać „Profil Bloggera”, bo nie będzie udostępniać naszych danych, jakie daliśmy gigantowi w wyszukiwaniu. Użyje swojego nicku. Po zakończeniu rejestracji powinieneś zobaczyć „Pulpit nawigacyjny”. Naciskamy „Nowy Blog”. „Pulpit nawigacyjny”. Naciskamy „Nowy Blog” i wyskakuje taki kreator.

To co przedstawiam teraz jest przykładem

Naciskamy "Utwórz Bloga" i możemy przejść do publikacji, ale szablon bloga możemy spersonalizować. Przechodzimy do działu "Personalizacja"

Personalizacja

Po naciśnięciu "Utwórz Bloga" wyświetliło Ci panel administratorski

Zmiana układu
Blogger umożliwia zmianę układu na taki jaki jest dla nas i czytelników optymalny. Favikonę jest to ikona, którą widzisz w polu adresowym lub na kartach w przeglądarce internetowej. Możesz ją zmienić. Każdą rzecz na swojej przyszłej stronie możesz spersonalizować.

Projektant szablonów
Jeśli Twój szablon nie pasuje do tego co będziesz publikować nie pasuje to nie ma powodu do smutków, bo za pomocą "Projektanta szablonów" zmienisz jego charakter. Od kolorystyki aż po zmianę fontu. Blogger ma też bazę obrazów do zmiany tła. Każdą rzecz na stronie można zmienić.

Gotowe, więc przejdźmy to publikacji

Publikacja

Panel publikacji przypomina procesor tekstu np. Word. Publikację możesz zaprogramować przy pomocy opcji publikacja, a następnie "Ustaw Datę i godzinę", a potem naciskamy Opublikuj. Ta technologia ma również aplikację mobilną na Androida i iOS. . Porównam na ilustracjach panel publikacji na Blogger, a na Dobrych Programach. Publikacji można dokonać również z Microsoft Office Word. Nie przedstawię tego, gdyż nie mam dostępu do Office 2007 tylko do 2003.

Słowem podsumowania

Nie przedstawiłem krok po kroku co można zrobić, bo zostawiam do okrywania dla przyszłego bloggera. Nie wiem co zrobię z blogiem, na którym pokazywałem. Zapraszam do komentowania, zwracania uwag i polubienia mojego fanpage na Facebook. Przepraszam, że udostępniłem post pt: "Wyznanie szantażysty" nie wiem co we mnie wstąpiło. Był to post z serii "próbne pisanie, aby nie robić błędów stylistycznych i ortograficznych".
Spóźnione Wesołych Świąt