Counter-Strike Global Offensive w moich rękach

Od marca 2015, dzięki promocji na Steam zostałem szczęśliwym posiadaczem gry z serii Counter-Strike pod tytułem Global Offensive. Większość powinno znać ten tytuł, gdyż to top kontent na YouTube. Minecraft się skończył, więc CS wraz z GTA V jest modne. W niektórych sercach płynie krew staruszka o numerku 1.6, który jest królem pracowni komputerowych oraz słabszych, dławiących się komputerów na CS:GO.

Matko co to ma być!?, czyli gracz CS:GO pod czas zabawy w Couter-Strike 1.6

W szkołach teraz wystawiają oceny, a u nas lekcje przed wakacjami SO opierały się na graniu CS 1.6 przez dwie godziny, bo wystawione oceny. Znajomi zrobili serwer na LAN, a ja się dołączyłem. Zrobiłem wielki Zonk. Moja ulubiona mapa, czyli de_dust2 wyglądała jak gra z A.D 2000, a moje umiejętności = 0.

Oczywiście hejt był że po co ja się dołączyłem do rozgrywek, a ja zdezorientowany grałem. Na mapie Dust 2 znam na pamięć, bo na tej mapie miałem pierwszego ejsa (zabójstwo wszystkich przeciwników), zdobyłem rangę, ale na CS:GO.

Rangi, czyli nowa rywalizacja u graczy

Global Offensive w porównaniu do swoich poprzedników oprócz dodania skrzynek z różną zawartością są również rangi, które pokazują zdolności. Po dziesięciu zwycięstwach dostajemy rangę, zależną od zdobytych punktów MVP.

Kosa, czyli marzenie każdego gracza- Cała Polska otwiera skrzynki.

YouTube jest zalewany otwieraniem skrzynek i wychodzi Grotto albo skin warty dziesiątki złotych. Pod czas swej kariery grania w CS GO otworzyłem tylko….. jedną jedyną skrzynkę, a pozostałe zamieniłem za Grotto. Wydropiłem, czyli zdobyłem cudowne niebieskie podwójne Berety, ale też przy wymianie za Grotto oddałem. Często widać u YouTuberów, lub zawodowych graczy jak zdobywają kosę, czyli nóż słychać odgłosy szczęścia. Dlaczego słychać salwy szczęścia?. Taki nóż kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych, więc warto się cieszyć.

Typowi gracze w CS:GO

• Rosjanin – Czasem nie potrafi słuchać oraz mówi do teamu w j. rosyjskim. Warto mieć takiego w teamie, gdy ma haxy. Kłótliwa oraz dyspołeczna grupa
• Polak – Rzadko chcę słuchać taktyk w j. angielskim (sorry ja mówię w CS GO tylko po angielsku). Ulubione słowa to polski słownik wulgaryzmów pod czas przegrywania rundy. Widać zawsze krew graczy CS 1.6.
• Osoby, które mieszkają w krajach arabskojęzycznych- Klawisz do włączania mikrofonu muszą mieć ustawiony blisko WSAD, bo słychać zawsze typowy krzyk oraz lubią zabijać swoich ludzi z drużyny
• Anglik, Amerykanin- Mój ulubiony typ gracza w CS:GO. Oprócz poprawnego odpowiadania na moje idee taktyki to również są rozmowni. Dają pole do popisu mniej utalentowanych osób (takich jak ja).

Małe słowo podsumowania.

CS:GO jest gra, którą ktoś taki ja ogarnie powoli, stopniowo. Warto mieć znajomych, którzy wspomogą Cię w poradach oraz konfiguracji żeby było dobrze pod czas grania. Zawsze pamiętać żeby nie grać na full detalach, bo będzie masakra z pingiem. Zapraszam do komentowania, zwrócenia uwagi oraz zapraszam do dodania na Steam. Mój nick to Albatros, więc zapraszam na granie też.