Manta TEL1711 w rękach Albatrosa

Od pewnego czasu posiadam drugi numer, ponieważ po pewnych sytuacjach stwierdziłem, że warto mieć drugi numer komórkowy. Jednak w zapasie miałem jedynie smartfony, a ja stwierdziłem, że noszenie dwóch smartfonów jest idiotyczne. Będąc niedawno w Auchanie, zakupiłem najtańszy w tym markecie telefon komórkowym, a jest to Manta TEL1711. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić ten, że model, który kosztował jedyne 34,99 zł.

A co w zestawie?

W zestawie znajdziemy: telefon, ładowarkę, baterię i instrukcję obsługi. Ładowarka w zestawie jest na autorskie złącze, lecz możemy naładować za pomocą ładowarki lub kabla z końcówką micro USB.


Obudowa

Obudowa została wykonana z dobrych materiału. Z przodu mamy błyszczący plastik, a z tyłu jest chropowaty. Klawiatura została wykonana z gumy i została podświetlona na niebiesko. Na górze znajduje się dioda latarki, a po bokach nie mamy żadnych przycisków. Na dole znajduje się port do ładowania ładowarką dołączaną do zestawu, złącze 3,5 mm i port micro USB. Wszystko jest logicznie ułożone.

A tył mi się skojarzył z deską rozdzielczą mojego samochodu 


A jakie funkcję będę miał w telefonie za 34,99 zł?

Telefon został wyposażony w dual SIM, możliwość rozszerzenia pamięci aż do 32 GB za pomocą karty microSD. A ta pamięć będzie potrzebna, bo jest wbudowany odtwarzacz MP3. Również znajduje się latarka oraz radio FM, które działa bez słuchawek. Mamy również aparat, ale o tym wspomnę później. Ba! Nawet zapomniałem o Bluetooth.

Oprogramowanie

Na pokładzie znajdziemy system operacyjny stworzony przez chińskiego producenta tego telefonu. Interfejs urządzenia jest bardzo prosty i przyjemny w użytkowaniu.

Jednak zdarzają się kwiatki w tłumaczeniu interfejsu, które z jednej strony śmieszą, a z drugiej irytują. Przedstawiłem poniżej przykładowe błędy w tłumaczeniu.


Mamy zainstalowanego klienta WhatsApp, który nie chciał działać, mimo że skonfigurowałem internet, a klient Facebooka również nie chciał działać.

Z najciekawszych funkcji, które zauważyłem ,jest to: czarna lista kontaktów i możliwość nagrywania rozmów. Podsumowując, to sam interfejs systemu jest bardzo prosty i logicznie ustawiony, lecz do poprawy jest interfejs w języku polskim.

Bateria

W przypadku mojego egzemplarza znajduje się bateria o pojemności 600 mAh, gdzie w niektórych partiach znajduje się jedynie bateria o pojemności 500 mAh. Bateria przy jednej karcie SIM wytrzymuje pięć dni na samym czuwaniu oraz przy normalnym użytkowaniu. Przy trybie dual SIM Manta TEL1711 trzeba ładować co drugi dzień. A w kwestii ładowania to zestawową ładowarkę należy zamienić na ładowarkę ze złączem micro USB. Zestawowa ładowarka ma krótki kabel oraz ładuje bardzo wolno.

Aparat 

Aparat ma rozdzielczość poniżej VGA, bo maksymalna rozdzielczość aparatu wbudowanego w telefon Manty wynosi 240 × 320 px. Aparat w tym telefonie jest zbędnym dodatkiem, a zamiast tego wolałbym wibracje, ponieważ ten telefon nie posiada alarmu wibracyjnego. Również możemy nagrywać filmy, ale na YouTube nie polecam wrzucać, bo usłyszymy komentarz „Nagrywane ziemniakiem”. Pod spodem znajduje się zdjęcie zrobione Mantą, a obok zdjęcie wykonane iPhone 5S.

Słowem podsumowania

Telefon Manta TEL1711 jest tanim telefonem, który nadaje się jako telefon dla dziecka na jakąś wycieczkę szkolną. Jeżeli zgubi, to nie będzie żalu po nim. Również pomysłem byłby ten model jako prepaid phone, które możemy zakupić głównie w Stanach Zjednoczonych. Pewnie w hurcie taki telefon u chińskiego producenta kosztuje grosze. Prepaid phone jest to telefon gotowy do użytkowania, gdzie znajduje się włożona karta sim oczywiście Prepaid i naładowana bateria. Oczywiście znajduje się ładowarka, a zakupić można, począwszy,od marketów, a skończywszy na stacjach benzynowych. Telefon do codziennego użytkowania jest normalną komórką.

Wady i zalety Manty TEL1711

Zalety

 • Niski koszt zakupu
 • Duża ilość funkcji m.in. Bluetooth, MP3, Radio FM, Dual SIM
 • Radio działające bez słuchawek
 • Prosty interfejs
 • Kompaktowe wymiary
 • Dobra jakość wykonania

Wady

 • Niedoróbki w tłumaczeniu na język polski
 • Brak alarmu wibracyjnego
 • Ładowarka w zestawie ma inny wtyk, wolno ładuje i ma krótki kabel
 • W trybie Dual SIM telefon działa krócej
 • Aparat jest zbędnym dodatkiem
 • Po wyjęciu baterii resetuje się data i czas

Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.