Warto było czekać — recenzja aplikacji Plus Online

3 kwietnia tego roku Plus, czyli Lider technologii LTE obudził się z snu i wprowadził aplikacje zarządzająca kontem klienckim. Plus Online wskoczył na wszystkie platformy, czyli na Android, iOS, Windows Phone, ba i nawet na Windows 8. Operatorem mojego telefonu jest Plus , więc przetestujmy tą aplikacje. Od kilkunastu miesięcy usługodawca Internetu i telefonu nadrabia paruletnie zaległości. Nadrobił z HD Voice, które u konkurencji jest od 3 lat, a teraz aplikacja do mobilnego zarządzania kontem. Nie mam na stanie tabletu z Androidem (RIP 6.II.2014-27.III.2015) żeby sprawdzić tą aplikacje dla systemu Android, ale przedstawię swoje uwagi co do wydania dla Windows Phone i Windows 8.1.

Windows Phone

Dla aplikacji potrzebujemy skromne 6MB i najnowsze wydanie mobilnych okienek. Aplikacja jest od razu gotowa do działań. Po odpaleniu Plus Online przeprowadza nas po instrukcji jakie funkcje są tejże aplikacji. Po instrukcji czas na logowanie. Numer telefonu ,hasło i lecimy dalej
Interfejs aplikacji jest zgodny z Modern UI. Plus Online jest podzielony na : Stan Konta, usługi i pakiety, Doładowania (w Simplus/MIX) i Połączenia.
Połączenia to nic innego jak sprawdzenie Do kogo dzwoniło się i ile wydało za rozmowy i SMS-y oraz połączenia z Internetem. Taka prosta historia. Można dać dostęp do kontaktów i zobaczyć do kogo najczęściej dzwonimy, wysyłamy SMS.
Stan konta to podsumowanie w MIX wygląda tak : Stan konta, SMS/MMS, Internet i Pozostała ilość zasileń.
W usługach i pakietach można zaktywować usługi dodatkowe. Mix i Simplus są również doładowania, czyli historia i nawet sumowana ilość doładowań.

Windows 8.1

Funkcjonalność tej aplikacji jest podobna jak w Windows Phone. Ten sam przebieg logowania, te same funkcjonalności. Jest aplikacją jednolitą dla smartphone i jak dla telefonu

`

Słowem podsumowania

Plusy i minusy

+ Prosty i nowoczesny Interfejs

+ Dostępność na wszystkich systemach

+ Dużo funkcji

- Za późno (taka aplikacja powinna być od 2011)

- Na niektórych urządzeń jest niedostępna

Plus żeby nie być w tyle wśród konkurencji musi wprowadzać technologie, które czy T-Mobile czy Play posiada od dobrych 4 lat. Jak zobaczyłem informacje że Plus wydaje aplikacje mobilną do Plus Online stwierdziłem iż zrobią tak bezużyteczną aplikacje. Jest dobrą aplikacją jak Play 24, którą używałem do mobilnego przeglądania Internetu w tablecie [*]. Przepraszam że nie ukazałem aplikacji dla zielonego robocika, bo pękł ekran pod czas ładowania. Zapraszam gorąco do opiniowania, zadawania pytań.