Znalezisko z szafy – Qtek S110

Ostatnio przeglądałem szufladę z różnościami i natknąłem się na PDA-Phone, który używałem przez krótki okres.
Jednak chciałbym dziś w tym poście pokazać telefon po modyfikacji, którą parę lat temu zainstalowałem oraz do czego go używam obecnie.

Qtek o pardon HTC Magician – specyfikacja

HTC w tych czasach był znany jako producent Original Design Manufacturer.

ODM – Original Design Manufacturer (ang.) – przedsiębiorstwo, którego produkty ostatecznie będą nosiły logo innej firmy. ~ Wikipedia.pl

Qtek S110 był oferowany również jako MDA Compact II przez Erę GSM (obecnie T-Mobile) i był brandowany przez wiele różnych firm.
W tej tabeli została przedstawiona specyfikacja tego telefonu:

Co to jest SDIO?

Jest to interfejs, który umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych np. karta WiFi, odbiornik GPS w czytniku kart pamięci

Recenzja właściwa

Na tym filmie przedstawiłem pierwszą konfigurację systemu i mały przegląd Windows Mobile 6.5, który został zainstalowany kilka lat temu.

Jak on wygląda– sesja zdjęciowa

Na zdjęciach opisałem, co się znajduje.

Aplikacje

Microsoft otworzył dla tego systemu Marketplace, lecz oglądając filmiki, było ubogo w porównaniu do iOS i Androida.
Marketplace dla tego systemu został wyłączony w 2012 roku. Tak wyglądał ten „sklep z aplikacjami”

Jeśli chcemy wgrać coś na urządzenie jak Qtek musimy pogrzebać w Internecie. I albo będą to instalatory *exe potrzebujące „Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile” aby dodać taki program do urządzenia lub plik, który musimy przekopiować na kartę pamięci.
Niestety mój telefon nie chcę połączyć się z komputerem, który ma system Windows 10

Słowem podsumowania

Nie pokazałem wiele, ponieważ wiele rzeczy przez ten soft nie działa (np. aparat). PDA chcę wykorzystać jako przenośny odtwarzacz muzyki. Niestety z oryginalnym softem czasem bywały problemy z kartą SIM Play. Jedynie mogę się przyczepić, że po otwarciu klapki, gdzie znajduje się bateria. Pocket PC się wyłącza. Ot takie zabezpieczenie. Zapraszam do komentowania i zwracania uwag.