Zorin OS— między wódką a zakąską

Do pisania moich opinii o systemie, który ma być dla „Microsoft Windows User Frendly” podchodziłem jak do pisania na siebie wyroku. Nie wiem czemu, miałem takie odczucie.
Zorin OS bazuje na Ubuntu, które jest katowane na egzaminie zawodowym E.12 w wersji 14.04 LTS GNOME Unity Edition lub na wersji z krótkim wsparciem. Środowisko Zorina możemy uznać za GNOME. Przedstawię w tym poście za i przeciw oraz czy nie lepiej dać Zorina na egzamin zawodowy za Ubuntu.

Wersje Zorin OS- do wyboru do koloru

W moim poście będę wykorzystywał Zorin OS 9 Core 64-bit na laptopie Dell Inspiron 3542

Wielki foch Zorina- do trzech razy sztuka!

Na laptopie Zorin, aby, osiągnąć stan stabilnej pracy musiał być instalowany 3 razy. Raz z mojej winy, bo coś poszło nie tak i dałem na partycji systemowej 10GB i przy aktualizacji zaczął się buntować, że ma za mało miejsca, lecz nic nie dało się zrobić i system był niestabilny. Drugi raz był problem z uruchomieniem, gdyż nie sformatował sobie partycji boot po Kubuntu drugi raz i trzeba było ręcznie zrobić od nowa partycję /boot. Jednak za trzecim razem było już wszystko git majonez.

Ułatwienie dla zielonego- Zorin uczy, bawi i życie ci …

Zorin OS jest nastawiany dla świerzaka, która pierwszy raz zainstalował system oparty o kernel Linuksa. System możemy dostosować interfejsem do Windows Seven i XP lub do GNOME 2. Na laptopie mam tryb wyglądu GNOME 2, a na kosiarce tryb interfejsu XP. Zmienimy też temat i z palcem w nosie bez problemu zainstalujemy swoją ulubioną przeglądarkę, dzięki Web Browser Manager. A programy bez problemu zainstalujemy, dzięki Centrum Oprogramowania. Ułatwienia są na każdym kroku.

Zorin OS w użytku codziennym

Laptop i ma zainstalowanego Zorina obok Windowsa. Windows niestety jest mi potrzebny i nie mogę z niego zrezygnować. Grub, który jest zaimplementowany, nie ma problemu z UEFI.
System na razie się nie zacina. Dla użytkownika, który ma aplikacje, które niestety nie mają wersji dla Linuksa, jest Wine lub Playonlinux. Bateria wytrzymuje 2 godziny od pełnego ładowania, aż do 10%. Partycje NTFS żyją ,o ile nie rąbną focha, jak u mnie.

Słowem Podsumowania

Piszę post kilka dni przed egzaminem teoretycznym egzaminu zawodowego E.12 i niecały do praktycznego. OKE lubi Ubuntu wiedząc, iż komputery w szkołach są różne i podczas pracy z nimi marudzą. Te same rzeczy co proszą zrobić np. Zorin OS Core 9 Lite. Wgrałem Zorina Lite na kosiarkę i działała lepiej niż Ubuntu z Unity. Zorin OS wraz Elementary OS, który opisywałem, nic nie wnoszą do świata Linuksa. Są, bo ktoś stworzył. Zorin jest stworzony dla byłych użytkowników systemu Microsoft, do którego są pisane wiersze. A Elementary to OS X dla biedaków. Łączy je tylko optymalizacja, która w Elementary można skwitować cytatem „LOL, ale padaka”, a w deweloperzy Zorina OS wykonali to na ocenę celującą