Alcatel-Lucent vs Microsoft - piłeczka odbita

Strona główna Aktualności

O autorze

Sprawy o naruszenie przez Microsoft patentów firmy Alcatel-Lucent ciąg dalszy. Tym razem pojawiła się decyzja dotycząca patentów na technologie wideo i interfejs użytkownika. Sąd stanowy w San Diego postanowił właśnie o nałożeniu na Microsoft kary w wysokości 367 milionów dolarów - zaledwie tyle, bo jego oponent domagał się zapłaty aż 1,75 miliarda. Dla wszystkich coś się tutaj znajdzie - tak wyrok skomentowałała sędzia, a to dlatego, że skarga na naruszenie patentu wideo została odrzucona, ale za to uznano skargi na patenty o interfejs użytkownika.

Tym samym piłeczka po raz kolejny została odbita - w sierpniu 2007 roku wyrok nakazujący Microsoftowi zapłacić 1,53 miliarda został bowiem uchylony, a sprawa skierowana do ponownego rozpatrzenia. Wtedy proces dotyczył patentu związanego z plikami MP3. Również teraz Microsoft wierzy, że uda mu się uniknąć płacenia kary. Zrobimy wszystko, aby odwrócić ten wyrok tak samo, jak udało nam się to rok temu - zapewnił Tom Burt, zastępca głównego prawnika Microsoftu.

Jak i kiedy sprawa się zakończy - trudno powiedzieć. Na pewno obie firmy spotkają się w sądzie jeszcze nieraz - następna rozprawa już pod koniec miesiąca, w sprawie kolejnej porcji patentów.

© dobreprogramy