Alcatel-Lucent vs Microsoft - wyrównanie

Strona główna Aktualności

O autorze

Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy o werdykcie sądu federalnego w Stanach Zjednoczonych w sprawie patentowej wytoczonej przez Alcatel-Lucent przeciwko Microsoft. Według sądu korporacja z Redmond naruszyła patenty na odtwarzanie plików MP3 i musi zapłacić 1,52 miliarda dolarów kary. Teraz jednak doczekaliśmy się wyjaśnienia sprawy dotyczącej innego patentu i wygląda na to, że tym razem Microsoft powróci z tarczą.

Alcatel-Lucent złożył pozew przeciwko Microsoft z powodu rzekomego naruszenia patentu na technikę konwersji mowy na tekst. Sędzia federalny odrzucił jednak pozew co oznacza, że rozprawa zaplanowana na 19 marca w ogóle nie odbędzie się. Alcatel-Lucent już zapowiedział, że będzie odwoływał się od decyzji sędziego. Microsoft tymczasem odwołuje się od rekordowej kary nałożonej w zeszłym tygodniu.

Microsoft i Alcatel-Lucent procesują się w kwestii patentów bardzo zaciekle - oprócz kwestii formatów MP3 i technologii rozpoznawania mowy jest jeszcze sprawa kodowania wideo w konsoli Xbox 360. Niemniej Microsoft jest pewny siebie. Ta decyzja utwierdza nas w przekonaniu, że gdy całą sprawę patentową podda się wnikliwej analizie, zarzuty Alcatel-Lucent nie będą miały racji bytu - powiedział prawnik korporacji.

© dobreprogramy